Ani sníh, ani mráz na vaši pleť neplatí…

přírodní péče o pleť v zimě - přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Využijte dlouhé zimní večery nejen k regeneraci svého organismu, ale také k péči o svoji pleť. Zimní ledové počasí na ni totiž klade vysoké nároky a chránit pleť v zimě je stejně důležité jako v létě. Poradíme vám, jak na to.

Protože voda ve vysokých mrazech na obličeji namrzá, je ideálním řešením pro péči o pleť v zimním období jemná olejová, tedy bezvodná, pěstící kosmetika. Vyberte si z nabídky bio obličejových regeneračních olejů, jejichž základem jsou takové dobroty jako jojobový a šípkový olej a rostlinný skvalen. Výborně pleť chrání, regenerují a působí proti vráskám. Dobrou službu pleti v zimě prokáží luxusní rostlinné jako arganový, šípkový či meruňkový, pro zesílený ochranný účinek pod ně naneste pár kapek Vitaminu A.

Pleť je v mrazivém počasí křehčí a sušší, proto doporučujeme na olejový základ nanést vrstvičku Bambucké fantazie, pokud chcete přidat pleti trochu barvy a vašemu nosu více vůně, použijte Čokoládovou fantazii. Žádná z nich neobsahuje vodu a dokonale vaši pleť ochrání před namrzáním. Nebojte se sáhnout ani Ochranném krému Olinka, i když je určený především vašim dětem. Je dostatečně jemný, přesto skvěle vyživuje a chrání.

V noci je naopak vhodné pleti odlehčit a podpořit regeneraci a hydrataci. Dopřejte si Hyaluronové sérum, ušlechtilý mokřadkový olej anebo přímo intenzivní péči s Bioaktivním olejem s anti-age účinkem. Dáváte-li přednost krémům, volte jemnější výživné a hydratační krémy jako je například Arganový, Bioaktivní omlazující nebo růžový Rosa Canina či levandulový Chére. Večer si po odlíčení dopřejte silnější vrstvu mokřadkového oleje nebo hydratačního krému a nechte jej vstřebat. Alespoň jednou týdně nechte pleť nasytit regenerační pleťovou maskou, buď Bioaktivní s vysokým obsahem výživných olejů nebo z mořských řas.

Při delším pobytu venku chraňte také citlivé partie jako jsou rty, uši a oční okolí. Ochrannou pomádu na rty mějte v zimě vždy po ruce, protože namrzání vlhkých rtů se bez ní jen těžko ubráníte. Večer naneste kolem rtů a očí hydratační Hyaluronové sérum a pro intenzivní regeneraci Bioaktivní liftingové sérum nebo alespoň Vitamin E, který zlepšuje hydrataci a působí proti oxidačnímu stresu.

Pokud nenosíte rukavice důsledně a vždy, neubráníte se v mrazech vysušeným rukám a nehtům. Možná vás to překvapí, ale i na ruce vám pomůže Hyaluronové sérum pro okamžité zvýšení hydratace. Intenzivní ochranu přes den a zvýšenou regeneraci v noci vašim rukám pomůže zajistit Krém na ruce s myrhou. Trpíte-li na drobné prasklinky, oděrky či ragády, použijte jako krém na ruce hojivý Ochranný krém Olinka. Na nehty a nehtová lůžka naneste D-panthenol a vitamin A pro zvýšení hydratace a regenerace. Naplánujte si ošetření tak, abyste alespoň pár hodin nemáčeli ruce ve vodě a umožnili tak dokonalé vstřebání všech účinných látek.

Také vlasy v zimě víc trpí, ať už jsou vysušené mrazem, namáhané střídáním teplot nebo neustálým zakrýváním čepicí. Vmasírujte do vlasů pár kapek extraktu z D-Panthenolu pro zlepšení jejich hydratace a ochrany. Po umytí používejte Výživný balzám a alespoň jednou týdně obnovte ochrannou vlasovou vrstvu Revitalizační kúrou pro světlé nebo tmavé vlasy.

Mnohé z výrobků ocení i vaše děti či partneři, dopřejte i jim trochu kouzlení. Napište nám, co používáte v zimě na pleť a co právě vám funguje. Užívejte si bez obav krásné jiskřivé zimy!

Adéla Zrubecká
Adéla Zrubecká vystudovala aromaterapii v Institutu Tradiční Přírodní Medicíny a Aromaterapie v Londýně a v roce 1995 si otevřela vlastní praxi pro klienty. Postupem let na základě praktických zkušeností vytvořila soustavu dotekové terapie pod názvem Holistická aromaterapeutická masáž, kterou také dodnes vyučuje. V rámci výboru Asociace českých aromaterapeutů stála u zrodu Institutu aromaterapie, v letech 1999 až 2006 vedla odborný čtvrtletník Listy Aromaterapie a podílela se významnou měrou na rozšiřování povědomí o aromaterapii v České republice. Díky svým zahraničním kontaktům nadále spoluorganizuje zahraniční konference aromaterapie a publikuje v odborných i populárních časopisech. Je lektorkou Institutu aromaterapie a zaměřuje se zejména na praktické využití aromaterapie ve spojení s tradiční čínskou medicínou. Je také spoluautorkou knihy Aromaterapie v životě ženy a od roku 2004 spolumajitelkou společnosti Nobilis Tilia s.r.o.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.