Aromaterapie v těhotenství, 2. a 3. trimestr

Aromaterapie v těhotenství - přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Už jste četli článek o použití aromaterapie v těhotenství a nejčastějších potížích provázejících první trimestr gravidity? Pokud ne, podívejte se na něj zde. Běžné potíže se ale mohou vyskytnout i v následujících dvou trimestrech. Jak si tedy ulevit přírodní cestou pomocí aromaterapie?

Druhý a třetí trimestr, růst a vývoj těla i mysli

Od druhého trimestru již lze aromaterapeutické přípravky a kosmetiku používat dle běžných doporučení, jen se nadále vyhýbejte éterickým olejům, jež jsou v těhotenství kontraindikované.péče o tělo v těhotenství - přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Předčasní poslíčci či tvrdnutí bříška umí potrápit nejednu maminku. Těhotenský masážní olej Poupátko je s vyváženou kompozicí majoránky a levandule tou pravou volbou. Potírejte si jím bříško několikrát za den a nezapomeňte na vydatný odpočinek. Pomoci může i při potížích s bolestmi a tlakem v prsou. Hlaďte se, dotýkejte se a mějte ráda své přirozeně se měnící tělo – jste dokonalá!

Další nepříjemností může být zadržování vody v těle, oteklé nohy nebo ruce. V tomto případě sáhněte po Tělovém a masážním oleji péče o ledviny. Kompozice podporuje element vody a tak vám s potížemi účinně pomůže. Vetřete si olej podle potřeby na oteklá místa, či masírujte plosky nohou a oblast ledvin. Při masáži nohou se však vyhýbejte kotníkům a patám.

Máte-li sklony k metličkám a křečovým žilám na nohou, natírejte je směrem k srdci jemně tělovým olejem s jedlí a cypřišem. Olej můžete dle chuti prostřídat s lehkým a osvěžujícím Kaštanovým gelem. Úlevu při potížích a hlavně v předcházení vzniku nových zvětšených či povrchových cév očekávejte při pravidelném používání těchto přípravků. Dopřávejte si odpočinek s nohama ve vyšší poloze, například si je podkládejte polštářem.

bolest svalů v těhotenství - přírodní kosmetika Nobilis TiliaNachlazení a respirační potíže umí potrápit i v těhotenství. Ihned, jak pocítíte první příznaky, jako jsou bolesti svalů, únava, bolesti v krku či rýma, sáhněte po Inhalační tyčince proti rýmě, naložte se do vany s Koupelovým olejem borovicovým a začněte užívat Extrakt z grepových jader nebo Lichořeřišnicovou tinkturu. Do aromalampy si nakapejte některý z éterických olejů, co máte doma a není s těhotenstvím kontraindikovaný a dejte virům a bakteriím řádně na frak. Pokud vás už trápí kašel a rýma, jsou jemný nosní olej a Eukalyptový balzám šetrnou, ale účinnou volbou v boji s přemnoženými viry a bakteriemi.

Gynekologické záněty a infekce mají také přírodní řešení. Správné pH, antimikrobiální působení a hydrataci zajistí přípravky s názvem Fema. Olejová kompozice k mytí a koupeli intimních partií a gelová k následné péči zaručí pohodu v prevenci i při řešení lehčích potíží.

Hýčkejte se přírodními přípravky s oblíbenou vůní. Vnímejte své tělo i okolí všemi smysly, radujte se z maličkostí a do sytosti si užívejte své těhotenství. Jste výjimečná, krásná a dokonalá taková, jaká právě jste! No a víte co ještě? Díky vám bude naše planeta bohatší o dalšího dokonalého tvorečka.

Hana Mejsnarová
Hana Mejsnarová vystudovala Institut aromaterapie. Se společností Nobilis Tilia spolupracovala řadu let, kdy podávala poradenství na zákaznické lince, a lektorovala produktové kurzy a Celostní péči v těhotenství, porodu, šestinedělí a péči o děti. Zajímá se o vše, co je spojené s přírodou, zdravím a zdravým životním stylem. Jejím krédem je: „Život je šance, jak najít cestu.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..