Budete brzy maminkou?

Budete brzy maminkou - přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Narození miminka je určitě ten nejsilnější zážitek pro každou ženu. Nový život se již za pár týdnů chystá na světlo světa a vy si již začínáte chystat věci do porodnice. Zde nabízíme pár voňavých tipů. Je mnoho porodnic, které aktivně používají aromaterapii při porodu, ale určitě doporučujeme seznámit předem svou porodní asistentku, nebo váš doprovod s vaší výbavou masážních aromaterapeutických olejíčků.

Až porod nastane

Porodní olej pro první dobu porodní vám pomůže v dýchání a uvolnění se. Zároveň dodá odvahu a důvěru v sama sebe. Nechte si jím masírovat oblast ramen, šíje a kříže. Úlevu, hlavně u déletrvajícího porodu oceníte v masáži dlaní či chodidel. Zde se lze zároveň zaměřit na oblast kotníků a pat, kde jsou akupresurní body podporující rychlejší průběh porodu. Harmonii a osvěžení najdete v Květové vodě růžové, s tou se roste kdykoliv budete chtít. Pro druhou dobu, takzvaně vypuzovací sáhněte po masážním oleji. Posilující a tonizační účinky jasmínu právě teď potřebujete! V tuto chvíli je také důležité ve spolupráci s kontrakcemi správně a hluboce dýchat, olej vám poskytne díky kadidlu oporu a sílu přivést miminko na svět. Obrovská úleva a radost brzy zaplaví celé vaše tělo i duši, tak si těchto okamžiků patřičně užívejte, teď jste jen vy a vaše miminko.

Podpora po porodu

K hojení hráze si do své tašky přibalte zklidňující gel. Chladivá, lehká konzistence s antimikrobiálními vlastnostmi bude po porodu balzámem na vnější porodní cesty. Používejte jej po umytí, klidně i několikrát denně a to i v případě, že hráz byla poraněna. Vaše děloha se po porodu pomalu zavinuje a stahuje. Tomuto procesu můžete pomoci masážním poporodním olejem. Masírujte si po směru hodinových ručiček bříško, podpoříte tím všechny vnitřní orgány, které se opět vrací na své místo a do původní podoby. Nedaří se vám při kojení? Správná technika kojení je nade vše, ale žádný učený z nebe nespadl a tak můžete kojení a uvolňování mléka podpořit masáží s pomocí oleje pro podporu kojení. Obsažené pečující rostlinné oleje a skvalen se postarají i o výživu a pružnost pokožky vašich prsou.

Pečujte o svou pokožku

mytí celého těla využijte oblíbený Hydrofilní olej neutrální či na intimní partie Hydrofilní olej Fema. Tělo po koupeli hýčkejte Neutrálním masážním olejem, Bambuckou fantazií nebo Hypoalergenním krémem . Tyto přípravky se vyznačují nízkým podílem éterických olejů, nebo jsou jich zcela prosté. Důvod je ten, že nyní budete častěji kojit a miminko by mělo cítit hlavně vůni vašeho těla a mléka. A co vaše pleť? Arganový či Mokřadkový olej jí poskytne potřebnou hydrataci a výživu. Sedá na vás snad smutek či jste vyčerpaná? Použijte kompozici jasmínu a neroliObličejovém regeneračním oleji Monet. Vůně této kompozice vás povznese zpět do harmonie těla i duše.

No a co pro miminko?

Pro něj potřebujete minimum kosmetiky. Postačí jen Jemný mandlový olej. Ten svým jemným působením poskytne pokožce miminka hydrataci a napomůže vytvoření jejího zdravého imunitního systému. Vše ostatní má miminko od vás! Péče, mléko a hlavně mnoho lásky je pro něj to nejdůležitější a nejpotřebnější. A vy máte být na co hrdá, jste tou nejšťastnější a nejúžasnější maminkou, protože děláte to nejlepší, co umíte!

Hana Mejsnarová
Hana Mejsnarová vystudovala Institut aromaterapie. Se společností Nobilis Tilia spolupracovala řadu let, kdy podávala poradenství na zákaznické lince, a lektorovala produktové kurzy a Celostní péči v těhotenství, porodu, šestinedělí a péči o děti. Zajímá se o vše, co je spojené s přírodou, zdravím a zdravým životním stylem. Jejím krédem je: „Život je šance, jak najít cestu.“

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..