Co nám voní na mužích? Muži!

Pánská kosmetika - přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Přestože někteří muži si stále ještě myjí mýdlem i vlasy a jemný obličejový olej považují za ideální mazadlo řetězu na kole, časy se rychle mění. I drsňáci se chtějí líbit, muži také mají svůj přechod a své krize, a víme už, že lidé se vzájemně přitahují, pokud si voní. To dává aromaterapeutické kosmetice široký prostor pro své působení, jen správně vybírat!

Proč muži stárnou pomaleji

Pokud muž vašeho života pravidelně používá váš drahý pleťový krém, nemusí své pokožce poskytovat zrovna dobrou službu. Mužská pleť je totiž jiná a má jiné potřeby. Už to, že je pevnější a hutnější, protože obsahuje více kolagenu, je do nebe volající nespravedlnost – muži stárnou pomaleji a mají méně vrásek. A ještě navíc jim vrásky přidávají na mužnosti, Sean Connery je pro mne rozhodně charismatičtější dnes než zamlada! Na druhou stranu mají pleť dvakrát mastnější než ženy, proto i náchylnější k nedokonalostem. Při každém holení se připravují o ochranný kožní film, a tak mají vždy jen krůček k různým kožním podrážděním, zánětům a ztrátě hydratace. Pokud se přidá stres, únava a znečištěné ovzduší, je jasné, že mužská pleť potřebuje velmi odlišnou péči. Chcete-li mít muže, kterého je radost pohladit, vyberte pro něj extra kvalitu.

Ekologie pokožky

Celá řada mužů se dnes chová zodpovědně k životnímu prostředí, staví pasivní domy, kořenové čističky, využívá solární energii, ale na ekologii své pleti nemají ty správné buňky. Netuší, že ropa je základní surovina pro běžnou kosmetiku a že sulfáty najdou i ve sprchovém gelu. Dopřejte jim proto potěšení z přírodní ekologické kosmetiky, uvidíte, jakou budou mít radost, až zjistí, že se v přírodě odbourá do 14 dnů a nezanechá stopy budoucím generacím!

Psychologie přírodních vůní

Stovky reklam na pánské deodoranty ukazují ženy slastně přivírající oči, když ucítí vůni „správného chlapa“.  Z pohledu aromaterapie a výzkumu působení čichových vjemů je jasné, že pro zvýšení atraktivity muže je jeho vůně velmi podstatná, ne-li to nejdůležitější. Ale co je to za signál, na který ženy podvědomě reagují? Vůně nese podprahovou informaci o síle, opoře, odvaze, schopnosti reprodukce, zkrátka o tom, co z muže dělá muže. To samé, co voní ženě, pomáhá i muži samotnému. Vhodným výběrem vůně posiluje v sobě své mužství, a tak nakonec vyhrávají oba. Chcete-li vybrat pro muže dárek, který mu bude vonět a bude ho inspirovat, ponořte se na chvíli do psychologie vůní éterických olejů pro muže.

Vůně jehličí například z borovice nebo jedle muži dodává sebevědomí a moudrost, navíc cedr je typickým nositelem mužské energie, věcnosti a praktičnosti. Vavřín dodává nadhled, santal a kadidlo zklidňují při obavách a nejistotě a propojují s vnitřním Já. Pačule zvyšuje průbojnost, racionalitu a konstruktivitu, probouzí smyslovost. Při nedostatku sebedůvěry pomůže petitgrain, zatímco skořice a hřebíček posilují chuť do práce a pro některé muže působí afrodiziakálně. Tymián je symbolem odvahy a pomáhá mužům -otcům. Yzop vytváří osobní hranice, na rozdíl od eukalyptu, který posiluje vědomí otevřenosti a volnosti. Heřmánek je vhodný pro ty, které příliš kontroluje vlastní ego a krotí touhu ovládat a vychovávat. A nezapomeňte na citrusybergamot pro všechny workoholiky a vystresované manažery, mandarinka, pomeranč nebo grep na uvolnění a posílení hravé radosti ze života. Kapičku éterického oleje na noc na polštář nebo do difuzéru, připravte pro svého muže večerní aromatickou koupel či masáž anebo se spolehněte na nás a vyberte vhodný přípravek z naší kosmetické řady pro muže. Tak ať vám voní!

Adéla Zrubecká
Adéla Zrubecká vystudovala aromaterapii v Institutu Tradiční Přírodní Medicíny a Aromaterapie v Londýně a v roce 1995 si otevřela vlastní praxi pro klienty. Postupem let na základě praktických zkušeností vytvořila soustavu dotekové terapie pod názvem Holistická aromaterapeutická masáž, kterou také dodnes vyučuje. V rámci výboru Asociace českých aromaterapeutů stála u zrodu Institutu aromaterapie, v letech 1999 až 2006 vedla odborný čtvrtletník Listy Aromaterapie a podílela se významnou měrou na rozšiřování povědomí o aromaterapii v České republice. Díky svým zahraničním kontaktům nadále spoluorganizuje zahraniční konference aromaterapie a publikuje v odborných i populárních časopisech. Je lektorkou Institutu aromaterapie a zaměřuje se zejména na praktické využití aromaterapie ve spojení s tradiční čínskou medicínou. Je také spoluautorkou knihy Aromaterapie v životě ženy a od roku 2004 spolumajitelkou společnosti Nobilis Tilia s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..