Jak na Nový rok… aneb jak ustát předsevzetí

předsevzetí - přírodní kosmetika Nobilis Tilia

S novým rokem si většina z nás dává nejrůznější předsevzetí – zhubnu, konečně začnu pořádně s angličtinou, najdu si novou práci… a tak nějak netušeně si nakládáme k tomu, co už kolikrát sotva stíháme, další úkoly, které chceme zvládnout. Já osobně jsem si pro letošek dala zcela odlišné předsevzetí – budu v pohodě, budu o sebe víc a pravidelně pečovat a budu na sebe mít víc času.

Zjistila jsem totiž, že když nejsem spokojená já, nebývá kolem mne moc pohody. Nespokojenost, nervozita a stres se často zrcadlí kolem toho, s kým tyto pocity cloumají, a nevědomky je přenáší na své okolí. Naštěstí se podobným způsobem šíří emoce veskrze pozitivní, dobrá nálada, úsměvy…

Můj malý rituál

Moje předsevzetí už se v prvních dnech letošního roku zhmotnilo celkem konkrétně takto: jednou týdně peeling celého těla – třeba tím s lávovou zemí; pak pleťová maska, střídám detoxikační z Lipové řady, Tužebníkovou a také Avokádovou. Po peelingu ještě Tělové mléko Karité nebo Zpevňující tělové mléko na celé tělo, nebo některý z tělových olejů, poslední dobou sahám po šípkovém, nádherně mi voní.

Mým pravidelným večerním rituálem, po důkladném vyčištění pleti, se stala Biofáze – zamilovala jsem si vedle základních sér Geranium a Tymián, také doplňkové sérum Calendula, které občas střídám s tím levandulovým. Po příjemné Biofázi pak sahám po hyaluronovém séru pro hydrataci, občas jej smíchám ještě se šípkovým olejem, pokud mám pocit, že mám pleť vysušenou. A pak ještě namazat ruce, ideálně Krémem s myrhou.

Ráno se pak kochám, jak moje večerní péče vyživila a rozzářila pleť, takže po ranním čištění opakuji hyaluronové sérum a pak už sahám po nádherně vonícím Arganovém krému i Arganovému očnímu krému. Jejich vůně, kombinující vanilku, závan rybízu, mi osvěží mysl a naladí mne na nový den. Moje ranní i večerní rituály jsou chvilkami jen pro mne samotnou, různě si při nich přemýšlím a zejména večer nejen rekapituluji celý den, ale také se snažím si do paměti vrýt, co hezkého mne za den potkalo a na co se můžu těšit hned zítra.

Hezké zážitky se snažím zapamatovat i v souvislosti s vůněmi, poslední dobou střídám různé typy vůní – kombinace jehličnanů (jedle, borovice, smrk), i již hotové směsi – Zklidnění, Harmonie, Komunikace, ale také Imunita či Druhý dech. Doma mi voní z difuzéru, nosím si je s sebou i v inhalačních tyčinkách, abych si je mohla kdykoli užít a zároveň aby mi pomohly vůně zvládat nejrůznější situace a především si uchovávat v paměti nejrůznější příjemné okamžiky, ať už s rodinou, přáteli nebo kolegy. Vůně se tak staly součástí nejen péče o pleť a tělo, ale každodenními průvodci a pomocníky.

Ať už jste si dali pro letošní rok jakékoli předsevzetí, myslete především na to, aby pro vás mělo skutečný význam a přínos, těšilo vás, že se vám jej daří plnit. Mně osobně předsevzetí už nyní přinášejí pohodovou mysl a příjemné zážitky, které jsou navíc i viditelné na mé pleti. Krásný voňavý rok přeji!

Gábina Jankovská
Gábina Jankovská s Nobilis Tilia spolupracuje od roku 2010, kdy se nejprve projektově, a po několika letech již systematicky začala věnovat komunikaci s médii. Díky této spolupráci objevila kouzlo přírodní kosmetiky a aromaterapie, a stala se jejich nadšenou uživatelkou a podporovatelkou. Sama otevřeně přiznává, že její koupelna je v podstatě taková vzorkovna Nobilis Tilia, a ona sama tak trochu živou, chodící reklamou. V kabelce nebo v batohu jí nikdy nechybí Jemný krém na ruce, balzám na rty, inhalační tyčinky proti stresu a únavě a růžová květová voda. Doma jí voní z difuzéru nejrůznější éterické oleje, podle toho, co potřebuje posílit - koncentraci, energii, nebo jen zvednout náladu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..