Jak podpořit očistu zvenku i zevnitř

Jak podpořit očistu zvenku i zevnitř - přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Když se v jarní přírodě probouzí nová energie a odplavuje vše nepotřebné, nastává ideální čas podpořit v našem organizmu ony hluboké očistné a obnovující procesy. Po pár týdnech se budete cítit stejně jako jarní příroda – lehčeji, plni nového elánu a chuti do života. A vaše tělo vám bude vděčné.  

Játra – vaše jedinečná čistička

Naše tělo má úžasnou samočistící schopnost a neustále se přirozeným způsobem zbavuje toxinů a odpadních látek. Hlavní čistírnou jsou v tomto procesu játra a podle orientální medicíny přichází právě na jaře jejich aktivní čas. Podpořte jejich činnost Čekankovou tinkturou a citrusovými éterickými oleji v odpařovači či aromalampě. Pokud se vás ještě drží zimní chlad, rozmarýn jej spolehlivě vyžene. Extrakt z grepových jader vám pomůže zbavit se plísní a bakterií, které se vás ještě na jaře nechtějí pustit.

Detoxikaci prohloubíte pitím bylinkového detoxikačního čaje, ale tuto kúru provádějte nejdéle 6 týdnů. Jednu rovnou polévkovou lžíci směsi přelijte 1/4 litrem vroucí vody, nechte v zakryté nádobě 15 až 20 minut odstát a pak sceďte. Čaj pomůže nastartovat vaše zažívací ústrojí a napomůže přirozenému vylučování nadbytečného. Naopak vše zdravé, včetně esenciálních mastných kyselin, do svého těla dostanete pomocí Posilující směsi rostlinných bio olejů. Čtyřikrát denně kávovou lžičku nebo si směs olejů přidávejte do jídla.

Už jste vyzkoušeli koupel v jílové vodě?

V době, kdy se vaše tělo začíná čistit, můžete být přechodně unavenější nebo nervóznější. Dopřejte si proto volnější režim, aby vaši detoxikaci vydrželo ve zdraví i vaše okolí. Choďte na procházky, cvičte jemně a poslouchejte, co si vaše tělo žádá. Při vyšší nervozitě vám uleví levandule či heřmánek. Dopřejte si celotělní masáž častěji než obvykle, třeba pro zlepšení lymfatického toku zařaďte do své péče Tělový a masážní olej Lymfa. I vaše pleť si zaslouží jarní omlazující kúru. Vyzkoušejte enzymatickou regeneraci pomocí sér Biofáze a uvidíte, jak rychle se zimní šeď vytratí. Detoxikační maska Tilia zbaví vaši pleť odumřelých buněk, dodá potřebnou hydrataci, vyhladí a vypne. Její vůně vás navíc příjemně naladí na přicházející jaro.

Vyzkoušejte zelený jíl ke koupeli. Probudíte a zjemníte tím pokožku celého těla, a pokud přidáte odvar ze 100 g tužebníku jilmového, 100 g březového listu a 100 g břečťanu, podpoříte navíc i zeštíhlení. Do koupele přidejte přibližně 4 polévkové lžíce jílu na vanu. Množství můžete libovolně zvýšit nebo snížit podle pocitů a reakce pokožky. Koupel by měla trvat asi 20 minut. Po koupeli na sobě nechte vodu uschnout anebo se na pár minut zabalte do osušky.

Změna jídelníčku vyhrazena

A aby to celé mělo smysl, odlehčete stravu a snižte příjem toxinů na minimum. Nepijte alkohol, kávu ani mléko, zato pijte hodně čisté nesycené vody. Ráno začněte jaterním bylinkovým odvarem a pak pokračujte hrnkem vlažné vody, případně s citronem. Během dne už pijte pouze vodu. Odpoledne si dopřejte šálek čekankové „kávy“, pokud vás honí chutě na něco hutnějšího. Vynechte z jídelníčku maso, mléčné výrobky, cukr i jeho náhražky, chleba a pečivo nebo raději rovnou všechny pšeničné výrobky. Otevře se vám tak prostor pro spoustu zeleniny a ovoce, ať už tuhé či namixované do chutných koktejlů. Do salátů přidávejte olivový, či dýňový olej, používejte vločky, ořechy, semínka a čerstvé jarní bylinky – listy pampelišky, kopřivy a bršlice. Nezapomeňte ani na klíčky – čerstvé, křupavé a plné života. Tak ať vám jaro chutná!

A jaké máte oblíbené postupy pro jarní očistu vy?

Adéla Zrubecká
Adéla Zrubecká vystudovala aromaterapii v Institutu Tradiční Přírodní Medicíny a Aromaterapie v Londýně a v roce 1995 si otevřela vlastní praxi pro klienty. Postupem let na základě praktických zkušeností vytvořila soustavu dotekové terapie pod názvem Holistická aromaterapeutická masáž, kterou také dodnes vyučuje. V rámci výboru Asociace českých aromaterapeutů stála u zrodu Institutu aromaterapie, v letech 1999 až 2006 vedla odborný čtvrtletník Listy Aromaterapie a podílela se významnou měrou na rozšiřování povědomí o aromaterapii v České republice. Díky svým zahraničním kontaktům nadále spoluorganizuje zahraniční konference aromaterapie a publikuje v odborných i populárních časopisech. Je lektorkou Institutu aromaterapie a zaměřuje se zejména na praktické využití aromaterapie ve spojení s tradiční čínskou medicínou. Je také spoluautorkou knihy Aromaterapie v životě ženy a od roku 2004 spolumajitelkou společnosti Nobilis Tilia s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..