Je, jaká je aneb vůně pro maminky

Je, jaká je aneb vůně pro maminky - přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Mateřídouška, růže nebo snad šalvěj? Má chuť majoránky nebo je celá levandulová? Kdo? Vaše maminka. Když si ji představíte, určitě vás hned napadne, jaká bylinka či vůně s vaší maminkou nejlépe ladí. Zkuste ji letos potěšit nejen milým slovem a květinou, ale i vůní, která jí bude nejlépe vystihovat.

Máte-li maminku jako já – aktivní i ve zralém věku, která je ráda mezi lidmi, stále něco plánuje či organizuje, podpořte ji vůní mateřídoušky či šalvěje. Zásoby energie ale v pozdějším věku rychle ubývají, a tak koupelový olej s borovicí pomůže obnovit ztracené síly. Pozor ale na přepracování, maminky bývají vyčerpané také nechtěnou aktivitou. Možná si vám rády postěžují, že je toho na ně nějak moc. Pak sáhněte raději po levanduli, santalu, benzoe či ylang-ylangu. Podpoříte uvolnění, usnadníte odpočinek a ulevíte jejich starostmi přetížené mysli. K inhalaci do aromalampy mamince darujte směs Harmonie, která obsahuje všechny potřebné éterické oleje k relaxaci a odpočinku.

Maminky nervózní a úzkostné potěšíte heřmánkem v každé podobě, večerní meduňová koupel je navíc příjemně naladí. Pokud na vaši maminku dosedla melancholie, vůně neroli či mandarinky jí připomene, jak si znovu začít hrát. Když jí navíc obklopíte dětmi, vůně budou mít ještě lepší účinek! Osvěžit mysl a posílit nervy pomůžete bazalkou či koriandrem. Ve spojení se séry Biofáze máte ideální kombinaci v péči o pleť i o duši. Někdy je třeba mateřskou lásku více podpořit a rozvinout, a tak při citovém chladu a odmítání zvolte jasmín či fenykl.

Růže – nejlepší přítelkyně každé ženy

Ať už je vaše maminka, jaká je, růží určitě nic nezkazíte. Růže totiž podporuje ženskou ušlechtilost a hloubku mateřství, dává vnitřní sílu, přináší uvolnění a klid. Možná vaše maminka zrovna prožívá svůj přirozený přerod do věku moudrosti, který jí směs růže a geránia v řadě Anti-Age de luxe pomůže zvládnout jak po stránce fyzické, tak duševní.

I když každá maminka vychovává své děti, jak nejlépe umí a může, někdy se ve vztazích objeví bolístka. I tady růže pomáhá a podrží vám hlavu nad vodou, když je vaše ženství či mateřství pod tlakem. Protože je růže poslem lásky a soucitu, postupně nás jemně osvobozuje a učí nás přijmout svoji maminku takovou, jaká je. Učí nás ale také milovat samy sebe, být rády ve své společnosti. A tak, je-li váš vztah s maminkou náročnější, dovolte si společně plout na růžovém obláčku a naplnit svá srdce spokojeností a pohodou.

Adoptujte květinu

Místo řezaných květin můžete letos pro maminku květinu adoptovat. To je velká výhoda, zejména nemáte-li ji za humny. Zachráníte tím kus louky a pomůžete dobré věci (více najdete zde). Přírodní vůně a kosmetika potěší i naši společnou matku – Matku Zemi. Všechny suroviny v certifikovaných výrobcích jsou v přírodě snadno odbouratelné a nezatěžují životní prostředí. Recyklujte obaly anebo ještě lépe – znovu je využijte! Z těch plastových lze kromě domácích výtvorů vyrábět různěobjemová balení pro různé členy rodiny či pro cestování, ze skleněných pak krásné a osobité dárky.

Fialové sklo - přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Tady je například jedno srdce vyrobené z recyklovaného fialového skla. Co umíte z našich obalů vytvořit vy?

Adéla Zrubecká
Adéla Zrubecká vystudovala aromaterapii v Institutu Tradiční Přírodní Medicíny a Aromaterapie v Londýně a v roce 1995 si otevřela vlastní praxi pro klienty. Postupem let na základě praktických zkušeností vytvořila soustavu dotekové terapie pod názvem Holistická aromaterapeutická masáž, kterou také dodnes vyučuje. V rámci výboru Asociace českých aromaterapeutů stála u zrodu Institutu aromaterapie, v letech 1999 až 2006 vedla odborný čtvrtletník Listy Aromaterapie a podílela se významnou měrou na rozšiřování povědomí o aromaterapii v České republice. Díky svým zahraničním kontaktům nadále spoluorganizuje zahraniční konference aromaterapie a publikuje v odborných i populárních časopisech. Je lektorkou Institutu aromaterapie a zaměřuje se zejména na praktické využití aromaterapie ve spojení s tradiční čínskou medicínou. Je také spoluautorkou knihy Aromaterapie v životě ženy a od roku 2004 spolumajitelkou společnosti Nobilis Tilia s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..