Když mráz maluje…

Když mráz maluje - přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Také máte rádi nádherné ledové obrazce, které příroda kolem nás v zimě vytváří? Vidíme je všude tam, kde je alespoň trochu vody – na oknech, v potocích a rybnících, … Životodárná voda však nezamrzá jen venku, ale také v našich kožních buňkách na obličeji, který je v tomto období častěji vystavován chladnému počasí.

Oleje mají v zimě přednost

Ledové obrazce jsou krásné, ale jen na rybníku. Problém nastane, když se drobné ledové krystaly začnou při delším venkovním pobytu vytvářet v kožních buňkách. Jejich výsledným uměleckým dílem je naše suchá a rozpraskaná pleť. A co víc! Pokožka trpí stejně tak častými teplotními přechody z chladu do tepla a opačně. Díky tomuto střídání vnějšího prostředí dochází ke stahování a rozšiřování drobných žilek, které jsou pak náchylnější na popraskání.

Skvělým řešením je proto bezvodá, tedy olejová pěstící kosmetika s účinnými látkami navracející žilkám jejich pružnost. Příjemně vonící obličejový regenerační olej má v sobě směs několika cenných olejů v BIO kvalitě, jako jsou jojobový, šípkový a mandlový, jež jsou navíc doplněné olivovým skvalenem. Olej má díky nim vysoké hydratační a výživové vlastnosti. Hlavní účinnou látkou je melilotin, který společně s éterickými oleji, jako jsou slaměnka, geranium a heřmánek, příznivě působí na drobné kožní cévky. Regenerační olej je v zimě vhodnou alternativou denního krému. Také jej lze používat jako vyživující noční sérum. V zimním období doporučujeme doplnit péči o pleť obličejovou masku s unikátní texturou kapalných krystalů.

Krásné ruce i v zimě

Kromě pokožky obličeje často vystavujeme chladu také své ruce. Zvláště my, kteří si pravidelně zapomínáme brát rukavice. Naše ruce pak trpí značnou dehydratací a roztřepenými nehty. I zde pomůže přírodní kosmetika. Vyzkoušejte tip na malý domácí rituál. Nejlepší je naplánovat si jej v čase, kdy si několik následujících hodin nemusíte namáčet ruce ve vodě. Začněte s Hyaluronovým sérem, kterým zajistíte pokožce rukou okamžitou hydrataci. Na nehty a nehtová lůžka naneste D-panthenol, který přispívá ke zlepšení kvality a pružnosti nehtů, a také vitamin A, jenž zase napomáhá celkové regeneraci. Na závěr naneste olivový krém Olinka nebo vysoce výživný Krém na ruce s myrhou. Obsahuje čistá rostlinná másla, která zjemňují suchou a namáhanou pokožku. Díky obsahu kokosového oleje a speciálnímu přírodnímu kondicionéru navíc vytváří na rukách ochranný film. Používat jej můžete také v každodenní péči při práci se sponáty a čisticími prostředky.

Uvolněte tělo, uvolníte mysl

Neměli bychom vynechávat také péči o celou pokožku těla a dopřávat jí alespoň jednou týdně pořádný relax, třeba s Koupelovým olejem s borovicí nebo směsí éterických olejů Imunita. Po koupeli je dobré sáhnout po něčem výživném jako je tělový krém s vůní neroli, benzoe a citrusů. Obsahuje kakaové a bambucké máslo, která pokožku dostatečně hydratují, chrání a zanechávají na ní sametově hebký pocit. Díky obsahu mysl povzbuzujícím éterickým olejům je ideálním začátek i koncem každého dne.

Ať už jsou na oknech od mrazu krásné a jiskřivé obrazce nebo jen pár stupňů nad nulou, pečujte o sebe vždy tak, aby to bylo vašemu tělu příjemné a vám pohodlné!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..