Pozdravy z Vlčí Hory

co je u nás nového přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Vlčí Hora je pro nás vším. Je pro nás místem, kde můžeme tvořit, je nekonečnou inspirací a přírodní učitelkou, je zázemím pro „nobilisí“ rodinu, je také místem pro setkávání se s vámi, našimi zákazníky. V této nové rubrice vám budeme pravidelně přinášet zajímavosti z dění firmy, novinky ze zahrady a přilehlého okolí.

Zahrada se ukládá ke spánku

Může se nám to tak zdát, že už se naší Vlčihorské zahradě klíží oči. Ještě si keříky aronie zatančí v jásavých barvách, bylinám dozrají poslední semínka a pak, ukolébaná zimou pro lidské oči uschnou a spokojeně si budou klímat pod sněhovou peřinou. Není to ale tak, že rostliny jen přesunou těžiště své pozornosti a jsou v zápřahu dál? Je to jen na povrchu neviditelné, vždyť všechny ty jarní pupeny se musí někde nachystat a nastrojit a je potřeba, aby si kořínky našly nové zdroje k výživě. Předzimní zahrada nabízí mnoho inspirace do života, ukazuje cestu ke klidu a rovnováze každý okamžik a podzimní čas není výjimkou.

Květinová Mandala

Letos na nové části naší Vlčihorské zahrady vyrostla část zpevněných cest a altán určený pro relaxaci mezi květinovými záhony Mandaly Matky Země a Života. Ta je orientována podle světových stran a vychází z antroposofických pohledů na svět kolem nás. Zobrazuje průběh roku, života a energie skrze stavbu rostlin a barvu jejich květu. Celkový pocit jednoty umocňují kamenné menhiry, které stráží každý svůj záhon a jako majáky doprovázejí všímavé poutníky na cestě za poznáním.

Mandala Vlčí hora přírodní kosmetika Nobilis Tilia
Mandala Matky Země a Života

Co nás čeká příští rok

I v příštím roce bude růst další část cest pro pohodlnější pohyb po zahradě, rozšíříme sbírku rostlin o další druhy, plánuje se informační systém s novými popisky jednotlivých rostlin a principů, zázemí pro děti i několik zákoutí k rozjímání nebo odpočinku – přijďte se podívat, srdečně vás zveme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..