Přírodní péče pod plenkami

Přírodní péče pod plenkami - přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Aby děti netrápila bolestivá a opruzená pokožka, zapojte do péče přírodu. Vyhýbejte se syntetickým mycím prostředkům, zajistěte dostatek volného přístupu vzduchu k pokožce a využijte sílu éterických olejů i jemnost bylin.

Tipy na přírodní „vlhčené ubrousky“

Klasické vlhčené ubrousky obsahují syntetické tenzidy, konzervanty a parfemace, které přispívají k podráždění pokožky tím, že narušují přirozený ochranný kožní film a hubí i prospěšné mikroorganismy (jako například laktobacily). Ideální náhradou jsou obyčejné papírové kapesníčky. Nejenže jimi snadno očistíte intimní partie, ale navíc šetříte životní prostředí. Navlhčete kapesníček vodou, naneste malé množství Mycího intimního balzámu Jůlinka na pokožku, nechte krátce působit a vlhkým papírovým kapesníčkem setřete. Mycí balzám zmírňuje případnou svědivost a podráždění, upravuje pH a podporuje zdravou bakteriální rovnováhu.

Při mírném znečištění navlhčete papírový kapesníček Květovou vodou heřmánkovou či levandulovou nebo ji nastříkejte přímo na pokožku a kapesníčkem setřete. Květové vody totiž pomáhají udržet zdravé pH pokožky a jsou přirozeně antimikrobiální. Dobře vám poslouží na cestách nejen pro miminko, ale i k jemné dezinfekci vašich rukou, kdykoliv je potřeba.

Pomáhá a chrání

Když je zadeček očištěný, přichází na řadu ochranné prostředky. Po večerní koupeli vetřete nebo jemně vmasírujte do pokožky celého těla včetně zadečku Masážní olej Žofie s obsahem zklidňujících olejů z heřmánku a levandule. Nejenže harmonizují a zklidňují před spaním, ale zároveň pomáhají zmírnit podráždění pokožky. Na zadeček pak naneste Ochranný krém Olinka s vysokým podílem panenského olivového oleje a včelího vosku, který dobře chrání proti opruzeninám při zvýšené vlhkosti pod plenkami.

I přes tu nejlepší péči se občas mohou potíže vyskytnout. Na pokožce se objeví červené pupínky či flíčky, které pak s vydatnou pomocí mechanického otěru a škodlivých bakterií vytvářejí opruzeniny, často zanícené a bolestivé. První pomocí jsou opět hojivé květové vody. Nechte je na pokožce zaschnout, a pokud nejsou z opruzenin otevřené ranky, dopřejte pokožce dostatek volného pohybu na vzduchu. Pro rychlé zhojení a ochranu podrážděné a poškozené pokožky naneste pod plenky Zklidňující gel Levantis. Díky obsahu levandule, zinku a jílu zmírňuje svědivost a navrací pokožce zdraví. Méně ochranné, zato výborné hojivé účinky má také Měsíčkový krém.

Celá řada bylin si dokáže poradit s opruzeninami. Ideální je připravit z nich odvar a používat jej na omývání pokožky. Které bylinky jste vyzkoušeli a s jakým výsledkem?

Adéla Zrubecká
Adéla Zrubecká vystudovala aromaterapii v Institutu Tradiční Přírodní Medicíny a Aromaterapie v Londýně a v roce 1995 si otevřela vlastní praxi pro klienty. Postupem let na základě praktických zkušeností vytvořila soustavu dotekové terapie pod názvem Holistická aromaterapeutická masáž, kterou také dodnes vyučuje. V rámci výboru Asociace českých aromaterapeutů stála u zrodu Institutu aromaterapie, v letech 1999 až 2006 vedla odborný čtvrtletník Listy Aromaterapie a podílela se významnou měrou na rozšiřování povědomí o aromaterapii v České republice. Díky svým zahraničním kontaktům nadále spoluorganizuje zahraniční konference aromaterapie a publikuje v odborných i populárních časopisech. Je lektorkou Institutu aromaterapie a zaměřuje se zejména na praktické využití aromaterapie ve spojení s tradiční čínskou medicínou. Je také spoluautorkou knihy Aromaterapie v životě ženy a od roku 2004 spolumajitelkou společnosti Nobilis Tilia s.r.o.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..