Pro nejjemnější dotek aneb udělejte si čas na ruce

Pro nejjemnější dotek aneb udělejte si čas na ruce - přírodní kosmetika

S každým nástupem zimy si znovu uvědomím, jak je důležité pečovat o své ruce průběžně a co jsem během léta a podzimu zanedbala. Ale teď všechno dohoním! Pojďte si se mnou projít cestu ke krásným rukám, se kterými je radost pohladit své blízké a které budou navíc vaší ozdobou.

Masky na ruce – rychlý restart

Pokud je na vašich rukou hodně vidět, jak jste pracovití, potřebují intenzivní regeneraci. Na vysušenou pokožku naneste Hyaluronové sérum pro okamžité zvýšení hydratace. Po zaschnutí naneste silnější vrstvu Tělového krému Neroli a ruce zabalte do potravinářské folie alespoň na 15 minut. Užijte si skvělou příležitost nic nedělat! Pokud trpíte na drobné prasklinky, oděrky či ragády, použijte jako masku stejným způsobem Ochranný krém Olinka. Po sejmutí folie přebytky masky vmasírujte nebo je setřete papírovým kapesníčkem. Místo folie můžete použít bavlněné rukavice. Na nehty a nehtová lůžka naneste D-panthenol a vitamin A pro zlepšení hydratace a regenerace. Po takové dobrotě alespoň pár hodin nemáčejte ruce ve vodě, abyste umožnili dokonalé vstřebání účinných látek.

Jak se dobře umýt

Upřímně řečeno, časté mytí rukou vás sice chrání před některými infekcemi, ale pro vaši pokožku nedělá nic dobrého. Zejména mýdla a mycí gely se syntetickými odmašťovadly připravují vaše ruce (stejně jako pokožku celého těla) o přirozený kožní film, odstraňují z ní obsah oleje a přirozený hydratační faktor. K vysušeným rukám stačí mnohdy jen časté mytí vodou, zejména tou chlorovanou. Proto jsou šetrné mycí prostředky základem dlouhodobé péče také o vaše ruce. Dopřejte jim při mytí oblíbený hydrofilní olej nebo Přírodní mycí krém s pěstícím jojobovým olejem. Pokud nemáte zrovna ruce od hlíny nebo kynutého těsta, otírejte je ubrouskem zvlhčeným květovou vodou. Získáte tak nejen příjemně hladkou pokožku, ale také jemný ochranný antimikrobiální film, podporující přirozenou mikroflóru vaší pleti.

Krásné ve dne i v noci

Jemný krém na ruce vám zajistí okamžitou pomoc při pocitu suchosti kdykoliv během dne a hodí se do každé kabelky. Vyživuje, hydratuje, chrání a má díky speciálnímu myrhovému extraktu mírné antimikrobiální účinky. Jeho sladká citrusová vůně láká k zastavení a připomíná vám, že věnovat se péči o ruce je přece radost! Vůně vašich rukou bude předcházet sametovému dotyku a naladí každého, komu se rozhodnete svoji ruku podat. Pro výrazně suchou pokožku nebo jako noční ošetření rukou využijte Krém na ruce s myrhou. Je super výživný a regenerační, vašim rukám dodá vše, o co jste je během dne připravili. Voní sladce po pryskyřicích, takže vás nejen zklidní při napětí, ale také vám naladí sladké sny. Vaše ruce i mysl budou jako v bavlnce.

Automasáží k lepší imunitě

Využijte vtírání krému ke každodenní ozdravné masáži. Na prstech rukou totiž začínají a končí některé energetické dráhy těla a na rukách, podobně jako na chodidlech, se nacházejí plošky, které mají přímou souvislost s vnitřními orgány. Reflexní masáží rukou tak posilujete celý imunitní systém, podporujete krevní a lymfatický oběh i hormonální rovnováhu. Masáž provádějte vsedě na uvolněné paži. Ruku opřete dlaní o stehno a třením a hnětením uvolňujte napětí v prstech, dlani, po otočení ruky pak také na hřbetu. Zápěstí promasírujte drobnými kroužky po celé ploše. Masáž rukou má také výjimečný relaxační účinek, protože ruce jsou citlivé na hmatové vjemy a reflexy v nich vyvolané jsou propojeny se všemi ostatními částmi těla.

Adéla Zrubecká
Adéla Zrubecká vystudovala aromaterapii v Institutu Tradiční Přírodní Medicíny a Aromaterapie v Londýně a v roce 1995 si otevřela vlastní praxi pro klienty. Postupem let na základě praktických zkušeností vytvořila soustavu dotekové terapie pod názvem Holistická aromaterapeutická masáž, kterou také dodnes vyučuje. V rámci výboru Asociace českých aromaterapeutů stála u zrodu Institutu aromaterapie, v letech 1999 až 2006 vedla odborný čtvrtletník Listy Aromaterapie a podílela se významnou měrou na rozšiřování povědomí o aromaterapii v České republice. Díky svým zahraničním kontaktům nadále spoluorganizuje zahraniční konference aromaterapie a publikuje v odborných i populárních časopisech. Je lektorkou Institutu aromaterapie a zaměřuje se zejména na praktické využití aromaterapie ve spojení s tradiční čínskou medicínou. Je také spoluautorkou knihy Aromaterapie v životě ženy a od roku 2004 spolumajitelkou společnosti Nobilis Tilia s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..