Rambo a Matka Tereza

Rambo a Matka Tereza - přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Znáte ten pocit, kdy vás začínají bolet všechny kosti v těle, v krku vám vyrostou dva chlupaté knedlíky, že nemůžete bez bolesti polknout ani vodu? Kdy máte ucpaný nos, v hlavě duto a váš hlas přichází ze záhrobí? Pak potřebujete přístup a oleje silné jako Rambo.

Názvy Rambo a Matka Tereza jsem si půjčila od aromaterapeutky Rhiannon Harris, která vystupovala na konferenci Asociace českých aromaterapeutů s tématem využití éterických olejů v nemocnicích a klinické praxi. Použila je při popisu postupu likvidace antimikrobiálních infekcí, ale můžeme je s klidným svědomím využít k ilustraci přístupu k akutním a chronickým potížím. Dobře se pamatují a jasně vystihují podstatu sdělení, že totiž proti silným infekcím potřebujeme použít silné zbraně, zatímco na chronická onemocnění a posílení imunity musíme působit déle a jemněji.

Když se budete cítit tak, jak je popsáno v úvodu, vyzkoušejte následující kúru. Rambo přístup znamená, že je třeba začít co nejdříve při prvních příznacích a není až tak nezbytně nutné řešit přesný výběr olejů, sáhnete-li po těch, které běžně na nachlazení používáte. Důležité je načasování a silná dávka. Nezáleží, jestli máte zrovna po ruce eukalyptus, tea tree, ravintsaru, šalvěj, zázvor nebo tymián, dejte si desetiminutovou horkou koupel s 5 kapkami oleje rozmíchanými ve lžičce medu. Přitom vypijte horký zázvorový, tymiánový nebo šalvějový bylinný čaj. Smíchejte z antiseptických olejů, které máte zrovna doma, 5 – 10% směs a tu si vetřete do pokožky hrudníku, beder, šíje, obličeje, chodidel a kolem kotníků.

Zabalte se do peřin a v teple si natřete neředěný eukalyptus (E.globulus nebo E.radiata) pod nos, šalvěj muškátovou (Salvia sclarea) na uzliny a levanduli spaik (Lavandula latifolia) zepředu na vysušené a bolavé hrdlo. Otrlí jedinci v rodinách postižených láskou k aromaterapii, si mohou kápnout kapku šalvěje muškátové na vatovou tyčinku a potřít si s ní krk zevnitř. Vypoťte se a opakujte alespoň dvakrát denně, přičemž potírání neředěnými éterickými oleji opakujte až třikrát denně. Jakmile se zduřelé sliznice vrátí, kam patří, vynechte vnitřní použití na sliznici a potírejte pouze zevně. Dopřejte si odpočinek a do tří dnů budete fit. Vytírání krku šalvějí muškátovou se nehodí pro děti do 12 let, ale potírání uzlin zevně zabírá velice dobře i u malých dětí.

Jakmile se dostanete z nejhoršího, nastupuje Matka Tereza se svojí jemnou péčí, která zvyšuje imunitu, podporuje vyplavování škodlivin a celkově posiluje organizmus. V praxi to znamená posilující aromaterapeutické koupele s borovicí nebo směsí éterických olejů Druhý dech, masáže či automasáže s oleji zaměřenými na posílení ledvin a detoxikaci jako je například jalovec nebo cedr, pití bylinných čajů a jemná reflexní terapie plosky nohy. K masáži dobře využijete i hotových přípravků jako je Tělový a masážní olej Imunita či Péče o ledviny.

Vaše Adéla

Adéla Zrubecká
Adéla Zrubecká vystudovala aromaterapii v Institutu Tradiční Přírodní Medicíny a Aromaterapie v Londýně a v roce 1995 si otevřela vlastní praxi pro klienty. Postupem let na základě praktických zkušeností vytvořila soustavu dotekové terapie pod názvem Holistická aromaterapeutická masáž, kterou také dodnes vyučuje. V rámci výboru Asociace českých aromaterapeutů stála u zrodu Institutu aromaterapie, v letech 1999 až 2006 vedla odborný čtvrtletník Listy Aromaterapie a podílela se významnou měrou na rozšiřování povědomí o aromaterapii v České republice. Díky svým zahraničním kontaktům nadále spoluorganizuje zahraniční konference aromaterapie a publikuje v odborných i populárních časopisech. Je lektorkou Institutu aromaterapie a zaměřuje se zejména na praktické využití aromaterapie ve spojení s tradiční čínskou medicínou. Je také spoluautorkou knihy Aromaterapie v životě ženy a od roku 2004 spolumajitelkou společnosti Nobilis Tilia s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..