Biodynamický den, Vlčí Hora

mapa není k dispozici

Datum / čas
21. 09. 2019
9:30 - 17:30

Kategorie


ČTYŘI ŽIVLY JAKO PROJEVY ŽIVOTA

Nabízíme vám možnost vydat se na objevnou cestu za poznáním a chápáním čtyř základních principů života – čtyř elementů. Budeme postupovat cestou GOETHEANISTICKÉ FENOMENOLOGIE (přesné zkoumání jevů, jak jej vypracoval J.W.Goethe), která vede k pochopení procesů života a umožňuje poznat jeho skryté a přesto projevené zákonitosti. Usilování o nezaujaté pozorování spojené s uměleckým vhledem je cesta, kterou lze uplatnit ve všech oblastech života. Principy, které známe jako ZEMĚ – VODA – VZDUCH – OHEŇ/TEPLO, budeme během dne poznávat především na rostlinách, seznámíme se ale i s ostatními oblastmi, kde se projevují (říše, temperamenty, roční doby apod.).

Program:
9.30 – 11.00 I vlastnosti 4 živlů a jejich projevy ve světě
11.30 – 13.00 I 4 živly v rostlině
14.30 – 16.00 I 4 živly v okolí
16.30 – 17.30 I prohlídka zahrady 4 živlů firmy Nobilis Tilia

CENA I PŘIHLÁŠKA
850,- I v ceně malé občerstvení I oběd na objednání 100,-
přihlášky do 15.9.2019, po obdržení přihlášky zašleme obratem platební údaje
Kontakt: Jana Vaníčková, atelierGAF@gmail.com, 602 144 800 nebo Zbyněk Šedivý 777 111 905

Lektoři:
Jana Vaníčková vystudovala biochemii na Přírodovědecké fakultě UK v Praze, studovala dálkově Akademii sociálního umění. Absolvovala stáž v laboratoři bylinných výluhů firmy
Wala GmbH v Eckwälden (Německo). Je členkou rady Sdružení pro antroposofickou medicínu z.s. a zabývá se výrobou antroposofických léků.

Zbyněk Šedivý je původním povoláním učitel biologie a tělesné výchovy. Vystudoval na Univerzitě Karlově fakultu tělesné výchovy a sportu a fakultu přírodovědeckou. Obory studia se staly jeho životní náplní. V posledních 12 letech se zajímá o antroposofii. Několik let vedl
goethanistická cvičení v rámci konference antroposofických oborů v Českém Krumlově.

Benjamin Emeriaud je drobný ekologický zemědělec a zahradník. Vystudoval obor životní prostředí na Univerzitě v Chambery (Francie), v Praze studoval Akademii sociálního umění. Momentálně studuje dálkově goetheanismus v Dornachu (Švýcarsko) a jeho tématem je krajina.

Areál společnosti Nobilis Tilia s.r.o., Vlčí Hora 147, Krásná Lípa 407 46

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..