Zahřejte se!

Zahřejte se - přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Jak je vidět, léto už definitivně skončilo a nastoupil nebývale studený podzim. Při tak výrazném teplotním zlomu může být problém váš vnitřní oheň dlouhodobě udržet. Nepochybně si vaše tělo prostřednictvím vašeho nosu vybere z éterických olejů právě ty, které vás nejlépe zahřejí. Dovolím si vám však nabídnout pár osvědčených tipů pro nejen příjemnou, ale navíc také prohřívací atmosféru.

Bez aroma difuzérů nebo odpařovačů se žádná voňavá domácnost na podzim neobejde. K podzimnímu vyladění se dobře hodí éterické oleje z různých typů dřevin, jako je modřín, smrk, jedle či borovice, které mají svěží jehličnatou vůni a snadno vám připomenou letní procházky lesem. Sladší balzámové vůně benzoe, amyrisu či cedru vás nejen příjemně prohřejí, ale také zklidní vaše rozjitřené nervy a podpoří odpočinek. K posílení při únavě využijte kořenitou vůni zázvoru nebo kardamomu či povzbuzující rozmarýn. Vyzkoušejte osvědčené prohřívací směsi éterických olejů Imunita, Příliv energie, Tantra či Zimní večer nebo si namíchejte z uvedených olejů vskutku originální zahřívací směs jen pro vaši osobitou potřebu.

4632e1cb2178115b2f7f9ba4760f7844

Jak na podzimní blues

Vyjděte si na čerstvý vzduch, jak nejčastěji můžete a alespoň půlhodinku se rychlou chůzí projděte v přírodě nebo místním parku. I při zataženém počasí je venku vždy více světla než uvnitř. Taková procházka pomůže srovnat váš hormonální systém. Přitom vás před akutním prochladnutím spolehlivě ochrání energeticky horké oleje jako zázvor, hřebíček, pepř, saturejka, skořice, yzop či tymián. Vybranou vůni si naředěnou v rostlinném oleji vetřete do pokožky chodidel, hrudníku a ledvin jak před pobytem venku, tak po něm. Dobře vám poslouží také tělové a masážní oleje Příliv energie, Imunita, Tantra nebo Péče o ledviny.

Ačkoli je dnes odepřen mnohým, oheň v krbu zahřívá tělo i duši. Nemáte-li krb, používejte svíčky, kdekoliv je to bezpečné anebo – udělejte si táborák! Skutečné plameny totiž vydávají úplné spektrum světla a pomohou kompenzovat nedostatek slunečního svitu. Přeji vám hodně tepla a světla do podzimních dnů…

Adéla Zrubecká
Adéla Zrubecká vystudovala aromaterapii v Institutu Tradiční Přírodní Medicíny a Aromaterapie v Londýně a v roce 1995 si otevřela vlastní praxi pro klienty. Postupem let na základě praktických zkušeností vytvořila soustavu dotekové terapie pod názvem Holistická aromaterapeutická masáž, kterou také dodnes vyučuje. V rámci výboru Asociace českých aromaterapeutů stála u zrodu Institutu aromaterapie, v letech 1999 až 2006 vedla odborný čtvrtletník Listy Aromaterapie a podílela se významnou měrou na rozšiřování povědomí o aromaterapii v České republice. Díky svým zahraničním kontaktům nadále spoluorganizuje zahraniční konference aromaterapie a publikuje v odborných i populárních časopisech. Je lektorkou Institutu aromaterapie a zaměřuje se zejména na praktické využití aromaterapie ve spojení s tradiční čínskou medicínou. Je také spoluautorkou knihy Aromaterapie v životě ženy a od roku 2004 spolumajitelkou společnosti Nobilis Tilia s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..