Zdravá „strava“ pro vaši pleť – klíč k přirozené kráse /1.

Zdravá strava pro vaši pleť klíč k přirozené kráse - přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Kdysi nám tvrdili, že je důležité se několikrát denně dezinfikovat, abychom byli zdraví. Dnes je trendem pravý opak. Myjte se, ale opatrně! Hypotézu hygieny nabouraly nové poznatky o fungování ochranného kožního filmu. Bilion přátelských bakterií na povrchu pokožky vás totiž chrání před bakteriemi nepřátelskými, a proto byste si tuto životně důležitou ochrannou vrstvu měli hýčkat. Takže jak na to? Poradíme vám v následujících čtyřech článcích.

Především se vyhněte přípravkům se syntetickými tenzidy (SLS, SLES atd.), ethoxylovanými surovinami (PEG) a konzervanty, protože ničí vaši přirozenou mikrobiální domobranu. Přátelské bakterie na vaší pokožce a sliznicích jsou důležitou součástí imunitního systému a stimulují tvorbu protilátek. Ty brání invazi nepřátelských bakterií z vnějšího prostředí, která se může projevovat jako vyrážka, akné, kožní plísně či infekce. Běžná kosmetika, určená k mytí a odličování, obsahuje silné odmašťující a konzervační látky, které z pokožky odstraňují svrchní ochrannou vrstvu, samozřejmě včetně přátelských bakterií. Kůže je pak náchylná k podráždění a různým nepřirozeným reakcím.

Řekni mi, čím se myješ, já ti řeknu, jakou máš pleť

Proto jsou ideálními mycími prostředky hydrofilní oleje, které při smíchání s vodou vytvářejí jemnou emulzi podobnou pleťovému mléku. Ta dokáže z pokožky odstranit nečistoty rozpustné jak ve vodě, tak v tucích, ale přitom ji neodmašťuje a zachovává její přirozený lipidový film. Výsledný pocit na pokožce je sametová hebkost, vláčnost a často není třeba pokožku dále ošetřovat hydratačními prostředky.

odličování pleti - přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Nebo můžete k čištění pleti použít hedvábně jemný Čisticí balzám Tilia, který vytváří aktivní pěnu z přírodních tenzidů na bázi jednoduchých cukrů, které vaši pleť nejen účinně čistí a odstraňují líčidla, ale zároveň ji hydratují, chrání DNA buněk a účinně obnovují kožní film. Obsažený pupalkový olej navrací pleti elasticitu, zatímco přesličkový extrakt ji zpevňuje a podporuje její látkovou výměnu. Med v synergické spolupráci s prachovým červeným jílem je pro pleť skvělým přírodním čištěním, odstraňuje přebytečnou mastnotu a doplňuje minerály a stopové prvky. Navíc úžasně voní, jako když si dáte lipový čaj s medem.

Přírodní kosmetika Nobilis Tilia spolupracuje s vaší pletí a podporuje vše, co je pro ni přirozené a zdravé. Dejte své pokožce šanci, aby sama obnovila své zdraví!

Adéla Zrubecká
Adéla Zrubecká vystudovala aromaterapii v Institutu Tradiční Přírodní Medicíny a Aromaterapie v Londýně a v roce 1995 si otevřela vlastní praxi pro klienty. Postupem let na základě praktických zkušeností vytvořila soustavu dotekové terapie pod názvem Holistická aromaterapeutická masáž, kterou také dodnes vyučuje. V rámci výboru Asociace českých aromaterapeutů stála u zrodu Institutu aromaterapie, v letech 1999 až 2006 vedla odborný čtvrtletník Listy Aromaterapie a podílela se významnou měrou na rozšiřování povědomí o aromaterapii v České republice. Díky svým zahraničním kontaktům nadále spoluorganizuje zahraniční konference aromaterapie a publikuje v odborných i populárních časopisech. Je lektorkou Institutu aromaterapie a zaměřuje se zejména na praktické využití aromaterapie ve spojení s tradiční čínskou medicínou. Je také spoluautorkou knihy Aromaterapie v životě ženy a od roku 2004 spolumajitelkou společnosti Nobilis Tilia s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..