Zdravá „strava“ pro vaši pleť – klíč k přirozené kráse /1.

Kdysi nám tvrdili, že je důležité se několikrát denně dezinfikovat, abychom byli zdraví. Dnes je trendem pravý opak. Myjte se, ale opatrně! Hypotézu hygieny nabouraly nové poznatky o fungování ochranného kožního filmu. Bilion přátelských bakterií na povrchu pokožky vás totiž chrání před bakteriemi nepřátelskými, a proto byste si tuto životně důležitou ochrannou vrstvu měli hýčkat. Takže jak na to? Poradíme vám v následujících čtyřech článcích.

Především se vyhněte přípravkům se syntetickými tenzidy (SLS, SLES atd.), ethoxylovanými surovinami (PEG) a konzervanty, protože ničí vaši přirozenou mikrobiální domobranu. Přátelské bakterie na vaší pokožce a sliznicích jsou důležitou součástí imunitního systému a stimulují tvorbu protilátek. Ty brání invazi nepřátelských bakterií z vnějšího prostředí, která se může projevovat jako vyrážka, akné, kožní plísně či infekce. Běžná kosmetika, určená k mytí a odličování, obsahuje silné odmašťující a konzervační látky, které z pokožky odstraňují svrchní ochrannou vrstvu, samozřejmě včetně přátelských bakterií. Kůže je pak náchylná k podráždění a různým nepřirozeným reakcím.

Řekni mi, čím se myješ, já ti řeknu, jakou máš pleť

Proto jsou ideálními mycími prostředky hydrofilní oleje, které při smíchání s vodou vytvářejí jemnou emulzi podobnou pleťovému mléku. Ta dokáže z pokožky odstranit nečistoty rozpustné jak ve vodě, tak v tucích, ale přitom ji neodmašťuje a zachovává její přirozený lipidový film. Výsledný pocit na pokožce je sametová hebkost, vláčnost a často není třeba pokožku dále ošetřovat hydratačními prostředky.

Nebo můžete k čištění pleti použít hedvábně jemný Čisticí balzám Tilia, který vytváří aktivní pěnu z přírodních tenzidů na bázi jednoduchých cukrů, které vaši pleť nejen účinně čistí a odstraňují líčidla, ale zároveň ji hydratují, chrání DNA buněk a účinně obnovují kožní film. Obsažený pupalkový olej navrací pleti elasticitu, zatímco přesličkový extrakt ji zpevňuje a podporuje její látkovou výměnu. Med v synergické spolupráci s prachovým červeným jílem je pro pleť skvělým přírodním čištěním, odstraňuje přebytečnou mastnotu a doplňuje minerály a stopové prvky. Navíc úžasně voní, jako když si dáte lipový čaj s medem.

Přírodní kosmetika Nobilis Tilia spolupracuje s vaší pletí a podporuje vše, co je pro ni přirozené a zdravé. Dejte své pokožce šanci, aby sama obnovila své zdraví!

Adéla Zrubecká
Adéla Zrubecká vystudovala aromaterapii v Institutu Tradiční Přírodní Medicíny a Aromaterapie v Londýně a v roce 1995 si otevřela vlastní praxi pro klienty. Postupem let na základě praktických zkušeností vytvořila soustavu dotekové terapie pod názvem Holistická aromaterapeutická masáž, kterou také dodnes vyučuje. V rámci výboru Asociace českých aromaterapeutů stála u zrodu Institutu aromaterapie, v letech 1999 až 2006 vedla odborný čtvrtletník Listy Aromaterapie a podílela se významnou měrou na rozšiřování povědomí o aromaterapii v České republice. Díky svým zahraničním kontaktům nadále spoluorganizuje zahraniční konference aromaterapie a publikuje v odborných i populárních časopisech. Je lektorkou Institutu aromaterapie a zaměřuje se zejména na praktické využití aromaterapie ve spojení s tradiční čínskou medicínou. Je také spoluautorkou knihy Aromaterapie v životě ženy a od roku 2004 spolumajitelkou společnosti Nobilis Tilia s.r.o.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.