Zdravá „strava“ pro vaši pleť – klíč k přirozené kráse /4.

Zdravá strava pro vaši pleť - přírodní kosmetika

Po šetrném čistění a proaktivní péči se zdravým pH, přichází na řadu hydratace. Hydratační účinky najdete v popisu mnoha kosmetických výrobků. A nejde jen o prázdný marketingový pojem, ale o základní předpoklad pro zdravou a krásnou pleť. Co všechno ji ale ovlivňuje a jak ji přírodními prostředky podpořit?

Suchá pokožka má nedostatek mazu, nikoliv vody. Čisticí prostředky, mýdla a detergenty odstraňují z vaší pokožky přirozený hydratační faktor (NMF) a také obsah oleje. Voda pokožkou neproniká, její hydratace tedy přichází hlavně z vašeho vnitřního prostředí. NMF pokožce umožňuje vodu přijímat a vydávat a také enzymům pracovat. Hladina NMF je ovlivněna rasou, věkem, nemocemi, stravou, slunečním zářením, ale také pobytem v zimě či klimatizaci, koupáním a mytím, stresem, poškozením pokožky a tak dále. Příliš mnoho vody je tedy stejně špatně jako příliš málo.

Ve většině běžné kosmetiky najdete jako jednu z hlavních složek minerální (parafínový) olej, vyráběný z ropy. Vytváří na pokožce film, který způsobuje zdánlivou hebkost, problém ovšem je, že dlouhodobě pokožka ztrácí schopnost regenerace vlastního kožního filmu a nedostává adekvátní výživu. Postupně se tak stává závislou na další dávce parafínu. Také syntetické silikonové oleje zanechávají na pokožce zdánlivě hebký pocit, postupně ji však zanášejí a pokožka se stává citlivou a suchou.

správná péče o pleť - přírodní kosmetika Nobilis TiliaHydratace a detox – jak to jde dohromady?

V přírodních látkách jsou to právě rostlinné oleje lisované za studena, které přispívají k NMF, podporují tvorbu přirozeného kožního filmu a s pokožkou si ladí. Svým složením odpovídá potřebám vaší pokožky řada rostlinných olejů, mokřadkový však prokazuje navíc unikátní hydratační vlastnosti. Kyselina hyaluronová a rostlinný glycerin mají rovněž výjimečné schopnosti zadržovat v pokožce vodu a jsou ideálním doplňkem receptur přírodní kosmetiky. Jednou týdně si dopřejte Bioaktivní pleťovou masku, která je plná vzácných rostlinných olejů, pokožku skvěle vyživí, hydratuje a působí proti vráskám. Pokud potřebujete pleť zbavit nečistot a obnovit její vitalitu, sáhněte po Detoxikační masce Tilia a máte hned 4 v 1 – hydratuje, čistí, vyhlazuje a opravuje pleť. Hlavní bioaktivní látky s účinným obsahem flavonoidů a polyfenolů z přírodních extraktů zajišťují dlouhodobou hydrataci pleti a ochranu DNA buněk před poškozením oxidací. Originální přírodní detoxikaci dodává masce včelí med spolu s prachovým červeným jílem, které na sebe vážou toxiny a odvádějí je z pleti. Po použití masky se dostaví okamžitý efekt dokonale hydratované a vypnuté pleti, umocněný požitkem z okouzlující lipové vůně.

Přírodní kosmetika Nobilis Tilia spolupracuje s vaší pletí a podporuje vše, co je pro ni přirozené a zdravé. Dejte své pokožce šanci, aby sama obnovila své zdraví…

Adéla Zrubecká
Adéla Zrubecká vystudovala aromaterapii v Institutu Tradiční Přírodní Medicíny a Aromaterapie v Londýně a v roce 1995 si otevřela vlastní praxi pro klienty. Postupem let na základě praktických zkušeností vytvořila soustavu dotekové terapie pod názvem Holistická aromaterapeutická masáž, kterou také dodnes vyučuje. V rámci výboru Asociace českých aromaterapeutů stála u zrodu Institutu aromaterapie, v letech 1999 až 2006 vedla odborný čtvrtletník Listy Aromaterapie a podílela se významnou měrou na rozšiřování povědomí o aromaterapii v České republice. Díky svým zahraničním kontaktům nadále spoluorganizuje zahraniční konference aromaterapie a publikuje v odborných i populárních časopisech. Je lektorkou Institutu aromaterapie a zaměřuje se zejména na praktické využití aromaterapie ve spojení s tradiční čínskou medicínou. Je také spoluautorkou knihy Aromaterapie v životě ženy a od roku 2004 spolumajitelkou společnosti Nobilis Tilia s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..