Směs éterických olejů v těhotenství

Aromaterapie v těhotenství - přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Nastávající maminky nemají v éterických olejích příliš velký výběr, mnohé jsou totiž v těhotenství kontraindikované, a tedy k použití nevhodné. Přesto je aromaterapie nejvyužívanější doplňkovou péčí jak v těhotenství, tak při porodu, protože je příjemná a s psychikou leccos dokáže. A proto jsme pro všechny ženy v tomto požehnaném stavu vytvořili speciální směs éterických olejů. Bezpečnou a nádherně vonící…

Pro zdravou sebedůvěru

Se začátkem druhého trimestru už nemusíte mít z použití éterických olejů obavy. Ba právě naopak – cíleně vybrané oleje vám pomohou velice rychle vaše strachy rozpustit, dodají vám sebedůvěru a posílí sebevědomí. Těhotenská směs čistých éterických olejů na bázi amyrisu, pomeranče a růžového dřeva voní lehce a vzdušně, přesto oslovuje hluboké pocity, které vás mohou v tomto období trápit. Její hlavní úlohou je provést vás těhotenstvím radostně a bez obav, v naladění na sebe a své miminko. Zjistíte, že vaše vnitřní zdroje síly jsou mocnější, než si možná umíte představit. Jemné tóny levandule a neroli v Těhotenské směsi vás pomohou uklidnit a dodají vám optimismus.aromaterapie v těhotenství - přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Směs pozitivně ovlivňuje také vaše tělo a jeho harmonické fungování. Podporuje cirkulaci energie a krve, zmírňuje nevolnost, nadýmání a zažívací potíže, navíc posiluje nervový, imunitní a dýchací systém. Tím, že harmonizuje srdeční činnost, pomáhá zmírňovat výkyvy nálad, ulevuje při nespavosti a podráždění.

Buďte na sebe jemné

V těhotenství se velmi výrazně mění nejen chutě, ale také vaše reakce na vůně. Z toho, co vám dříve vonělo božsky, vás v jiném stavu může bolet hlava. I to je přirozená obrana vašeho těla, abyste se vyvarovala příliš silných vjemů a byla na sebe něžná v každém ohledu. Vybírejte podle vlastního nosu, co vám voní a je tedy pro vaše tělo přijatelné. Ať už si vyberete kterýkoli éterický olej nebo směs, používejte ji pouze ve velmi jemných koncentracích.

Je naprosto dostatečné množství 3 až 5 kapek do aromalampy či difuzéru k provonění prostoru. Pro relaxační koupel smíchejte 3 kapky s polévkovou lžící neutrálního koupelového oleje a přimíchejte do koupele. K použití na pokožku přimíchejte 7 až 10 kapek do 50 ml Tělového a masážního oleje neutrálního. Jemně vmasírujte do pokožky, ale vynechte oblast kolem kotníků a paty, kde jsou reflexní zóny rozmnožovacího ústrojí, jež není vhodné masáží stimulovat.

Těhotenská směs do porodnic!

V práci porodních asistentek je těhotenská směs vítaným pomocníkem. Nejenže pomáhá nastávajícím maminkám se uvolnit a podporuje jejich dýchání, ale pár kapek do difuzéru nebo aromalampy navozuje potřebnou atmosféru důvěry mezi maminkou a porodním personálem. Hodí se do vstupních prostor porodnic, vyšetřoven i na porodní sály. Opět však platí, že někdy méně je více. Jste-li delší dobu v prostoru, kde voní éterické oleje, po čase je přestanete cítit a může to svádět ke zvýšenému dávkování. Oproti tomu nastávající maminky jsou na vůně velmi citlivé. Dobře si proto dávkování do společných prostor kontrolujte.

Pokud víte, že aromaterapie ve vaší vybrané porodnici ještě není zavedena, nezapomeňte si lahvičku s Těhotenskou směsí přibalit do tašky k porodu. Velice dobře ji využijete i v šestinedělí a poporodním období. V duchovní rovině totiž propojuje tělo s myslí a duši s vaším vnitřním dítětem. Ideálně dolaďuje váš vztah s děťátkem a učí vás porozumět jeho světu skrze vlastní prožívání. Pomáhá vám nést náhlou tíhu odpovědnosti s klidnou sebedůvěrou a beze strachu. Vůně směsi je vaší soukromou oslavou nového života a jedinečné životní příležitosti, kterou těhotenství a mateřství přináší.

Adéla Zrubecká
Adéla Zrubecká vystudovala aromaterapii v Institutu Tradiční Přírodní Medicíny a Aromaterapie v Londýně a v roce 1995 si otevřela vlastní praxi pro klienty. Postupem let na základě praktických zkušeností vytvořila soustavu dotekové terapie pod názvem Holistická aromaterapeutická masáž, kterou také dodnes vyučuje. V rámci výboru Asociace českých aromaterapeutů stála u zrodu Institutu aromaterapie, v letech 1999 až 2006 vedla odborný čtvrtletník Listy Aromaterapie a podílela se významnou měrou na rozšiřování povědomí o aromaterapii v České republice. Díky svým zahraničním kontaktům nadále spoluorganizuje zahraniční konference aromaterapie a publikuje v odborných i populárních časopisech. Je lektorkou Institutu aromaterapie a zaměřuje se zejména na praktické využití aromaterapie ve spojení s tradiční čínskou medicínou. Je také spoluautorkou knihy Aromaterapie v životě ženy a od roku 2004 spolumajitelkou společnosti Nobilis Tilia s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..