Aromaterapie v létě podle čínské medicíny

Aromaterapie v létě podle čínské medicíny - přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Začátek léta je u nás spojován s oslavami svatého Jana, kdy nastává nejdelší den v roce a svátek letního slunovratu. Ve stejné době podle TČM nastupuje vládu element Ohně. Jeho síla je cítit všude kolem nás. Energie léta přináší radost, lásku a naplnění. Stejně jako květy rostlin vystavují slunci svou obdivuhodnou dokonalost, rozvíjejte i vy s pomocí éterických olejů svoji jedinečnost a přirozenou krásu. Právě v létě k tomu máte tu nejlepší příležitost. 

Element Ohně totiž dává deroucí se jarní energii vnitřní smysl, který se v psychice člověka projevuje jako uvědomění si sebe sama, své vlastní identity. Pozornost se obrací k sobě, svým potřebám, ale zároveň velice silně, skrze své Srdce, vnímáme interakci s ostatními lidmi. Právě v tomto období máte příležitost poznat, co vás skutečně naplňuje, abyste dosáhli radosti a štěstí.

 Růže – srdeční záležitost

 Hlavním orgánem elementu Ohně je Srdce, které se stará o vaše sebevědomí a emocionální rovnováhu. Pokud vám chybí dostatek nadšení, trápí vás nejistota nebo přílišná stydlivost, pomůže vám éterický olej z rozmarýnu. Rozmarýn je totiž bylina plná slunce, přináší tělu potřebnou energii a posílí vaše sebevědomí. Dobře jej využijete i při nízkém krevním tlaku. Někdy je melancholie hlubší a brání vám vidět radost kolem sebe, pak sáhněte po Jasmínu v jojobě nebo Obličejovém oleji Monet, který obsahuje něžné spojení neroli a jasmínu pro znovunalezení emoční rovnováhy. Používejte jej při raním i večerním ošetření pleti místo běžné kosmetiky.

Srdeční záležitosti velmi účinně ošetřuje růže. Její jemná, utišující, přesto hluboká a všeobjímající vůně je balzámem pro emoce spojené s ženstvím, mateřstvím, láskou. Posiluje soucit, pochopení a důvěru, pomáhá s bolestí či beznadějí, citlivě uvolňuje emoční traumata, uklidňuje úzkosti a dodává energii vyčerpanou trápením. Růže obnovuje sebelásku, skrze kterou pak můžete milovat i ostatní. Máte mnoho možností, jak si připravit růžový rituál – přidat Růži v jojobě do svého masážního oleje, zařadit Obličejový olej růžový do každodenního ošetření pleti nebo se zcela oddat růži v kosmetice: Hydrofilnímu oleji s růží a mimózou k mytí a odličování, růžové pleťové vodě a Růžovému krému. Ideálním letním osvěžením pleti i balzámem pro bolavou duši je Květová voda růžová. Její pohotovostní balení by nemělo chybět v žádné letní výbavě a když vám někdo šlápne na duši, stačí jedno zmáčknutí rozprašovače a už si odplouváte na růžovém obláčku. A nezapomeňte, že růže je jednou z hlavních složek celé řady Anti-Age de luxe, kterou ocení zejména ženy, směřující k věku moudrosti.

Obdarujte se láskou

Srdce je také zodpovědné za krevní oběh a nerovnováha se může projevit zvýšením tlaku. Kromě čisté levandule využijte do aromalampy směs Zklidnění, která vám pomůže dostat emoce i krevní tlak zpátky do normálu. Cévy udržujte zdravé pomocí Jinanové tinktury a případné kosmetické potíže s rozšířenými cévkami vám pomohou odstranit výrobky řady Péče při rozšířených žilkách. S nástupem vlády elementu Ohně otestujte životaschopnost svých vizí a projektů s přáteli a vyzkoušejte si respekt k názoru druhých. Pomocníka najdete ve směsi éterických olejů Komunikace.

Léto je plné aktivity a potkávání se s přáteli. Mnohdy jíte i to, co byste obvykle nejedli a pijete, co byste nepili. To vše v těle přispívá k horkosti, nervozitě a podráždění, jejichž důsledkem bývá vyčerpání a nespavost. Když je zkrátka letní energie příliš, nezapomínejte na relaxaci. Zklidňující večerní koupele s Koupelovým olejem Klid nebo Radost doplňte laskavou péčí o sebe Tělovým krémem Neroli. Nejenže vám pomůže nastolit klid mysli, ale působí afrodiziakálně tím, že rozpouští sexuální úzkost a stud. Pomůže vám mít ráda své tělo právě takové, jaké je. A vyzkoušeli jste už někdy tekutou rozkoš Tělového peelingu s geránií? Rozhodně letní záležitost! Sedativní, avšak zároveň povznášející ylang-ylang v masážním oleji Tantra, vás propojí se smyslností vlastního těla a umožní vám cítit se svůdně.

Láska je totiž vrcholné vyjádření elementu Ohně. Projevuje se úsměvem či obětím, proto se často smějte, objímejte a radujte se. Buďte něžní a vnímaví nejen k ostatním lidem, ale také k sobě. Věnujte si tolik lásky a pozornosti, kolik jen dokážete unést. Na podzim ji pak budete mít plnou náruč na rozdávání…

Adéla Zrubecká
Adéla Zrubecká vystudovala aromaterapii v Institutu Tradiční Přírodní Medicíny a Aromaterapie v Londýně a v roce 1995 si otevřela vlastní praxi pro klienty. Postupem let na základě praktických zkušeností vytvořila soustavu dotekové terapie pod názvem Holistická aromaterapeutická masáž, kterou také dodnes vyučuje. V rámci výboru Asociace českých aromaterapeutů stála u zrodu Institutu aromaterapie, v letech 1999 až 2006 vedla odborný čtvrtletník Listy Aromaterapie a podílela se významnou měrou na rozšiřování povědomí o aromaterapii v České republice. Díky svým zahraničním kontaktům nadále spoluorganizuje zahraniční konference aromaterapie a publikuje v odborných i populárních časopisech. Je lektorkou Institutu aromaterapie a zaměřuje se zejména na praktické využití aromaterapie ve spojení s tradiční čínskou medicínou. Je také spoluautorkou knihy Aromaterapie v životě ženy a od roku 2004 spolumajitelkou společnosti Nobilis Tilia s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..