Aromaterapie v tropickém podnebí

Aromaterapie v tropickém podnebí - přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Je mnoho dobrých důvodů, proč využívat aromaterapii při cestování. Je účinná, když na vás „něco leze“, zlepšuje náladu, když se vyskytnou nečekané události a posiluje při únavě. Se základní výbavou se můžete pustit nejen k Mácháči, ale i do tropů…

Pokud nejste zrovna ten typ, který usne i vestoje, cestování na dlouhé vzdálenosti s nočními přesuny a nedostatkem spánku může být velmi vysilující. Proto je dobré posilnit svoji imunitu před dlouhou cestou pomocí Extraktu z grepových jader, který začněte užívat 14 dní před plánovaným odjezdem. Kapesníček nebo inhalační tyčinka s několika kapkami tea tree oleje a eukalyptu vás pomůže ochránit před miliardami bakterií, které si cestovatelé vyměňují na mezinárodních letištích. Inhalujte, jak často potřebujete. Do letadla i na pozdější pobyt se vám bude hodit Aromaterapie na cesty – inhalační tyčinka proti stresu před odletem a trpíte-li strachem z létání; proti rýmě je výbornou prevencí virové infekce a také osvěžením; proti nevolnosti se hodí zejména máte-li žaludek citlivý na jiné druhy kuchyně a tyčinku proti únavě využijete při cestování prakticky kdykoliv.květová voda růžová - přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Praktické balení květové vody růžové vám poslouží k jemné dezinfekci rukou ve vlacích, autobusech, letadlech a všude tam, kde potřebujete pro své ruce ochranu. Při příjezdu na místo vám poslouží jako zchlazující sprej na pokožku, než si váš organizmus zvykne na teplotní rozdíl. Později se vám možná bude hodit i jako první pomocí při spáleninách, na podrážděné oči ze slunce a obklad z růžové vody při migréně či bolesti hlavy vám pomůže zachránit zbytek dovolené.

Vaše tropická lékárnička

Pokud cestujete do vzdáleného zahraničí, do míst, kde je hygiena problematická a kde může váš imunitní i zažívací systém reagovat na místní bakterie neočekávaným způsobem, přibalte do své cestovní lékárničky dostatečné množství levandule a tea tree, které používejte k dezinfekci oděrek nebo jako prevenci infekcí. Přidejte eukalyptus, citron a mátu a vyřešíte vše od nachlazení z klimatizace, rozbitých kolen, hmyzích štípanců až po bolest v krku. Tropické podnebí je ideální pro množení bakterií. Není proto divu, že se občas proženou vaším zažívacím ústrojím zcela nekontrolovaně. V takovém případě je dobré mít po ruce tymián, bs. linalol v BIO kvalitě. Společně s mátou pomohou vyřešit střevní a žlučníkové potíže, včetně těch, které souvisejí s nadměrnou konzumací všech dobrot, jež cizokrajné země nabízejí.

K éterickým olejům si do kufru přibalte několik menších lahviček o obsahu 20 – 30 ml s Tělovým a masážním olejem neutrálním, abyste mohli míchat směsi pro použití na pokožku podle aktuální potřeby. Použijete-li jako základní rostlinný olej mandlový či jiný, přidejte k němu olej z pšeničných klíčků, který vám díky vysokému obsahu vitaminu E pomůže udržet stabilitu oleje po dobu vaší dovolené.

Abyste odradili komáry, využijte například éterického oleje citronely. 20-30 kapek nařeďte v 50 ml vody ve spreji, silně protřepejte a ihned nastříkejte na oblečení. Před každým novým postřikem směs znovu silně protřepejte. Komáry odpuzuje také máta, lemongras a levandule. Pro repelentní účinky na pokožku použijte stejný postup do vodního spreje, ale s éterickým olejem levandule.

Užijte si vaši dovolenou a pokud vás cokoliv rozhodí, nezapomeňte na psychické účinky éterických olejů, které vezete s sebou! Vaše cestovní lékárnička není jen příruční ordinací praktického lékaře, ale také kapesním psychoterapeutem i manželským poradcem…

Adéla Zrubecká
Adéla Zrubecká vystudovala aromaterapii v Institutu Tradiční Přírodní Medicíny a Aromaterapie v Londýně a v roce 1995 si otevřela vlastní praxi pro klienty. Postupem let na základě praktických zkušeností vytvořila soustavu dotekové terapie pod názvem Holistická aromaterapeutická masáž, kterou také dodnes vyučuje. V rámci výboru Asociace českých aromaterapeutů stála u zrodu Institutu aromaterapie, v letech 1999 až 2006 vedla odborný čtvrtletník Listy Aromaterapie a podílela se významnou měrou na rozšiřování povědomí o aromaterapii v České republice. Díky svým zahraničním kontaktům nadále spoluorganizuje zahraniční konference aromaterapie a publikuje v odborných i populárních časopisech. Je lektorkou Institutu aromaterapie a zaměřuje se zejména na praktické využití aromaterapie ve spojení s tradiční čínskou medicínou. Je také spoluautorkou knihy Aromaterapie v životě ženy a od roku 2004 spolumajitelkou společnosti Nobilis Tilia s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..