Aromaterapie na dovolenou

Aromaterapie na dovolenou - přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Cestujete, přesouváte se, rozšiřujete své obzory. I kdyby jen od babičky k tetičce, na cestách vás potkávají nejrůznější události. Ty příjemné člověk tak nějak od dovolené a návštěv očekává, na ty méně příjemné je dobré se připravit. Zkuste tentokrát první pomoc s aromaterapií.

Éterické oleje na cesty

Je mnoho dobrých důvodů, proč využívat aromaterapii při cestování. Je účinná, když na vás „něco leze“, zlepšuje náladu, když se vyskytnou nečekané události (což je na cestách téměř neustále), posiluje při únavě. Pokud se nechcete vybavit přímo Domácí lékárničkoupěti nejčastěji využívanými oleji první pomoci, využijete určitě alespoň směs éterických olejů Univers. Vyřešíte s ní vše od rozbitých kolen, hmyzích štípanců až po bolest v krku.

Do kapsy si pořiďte Inhalační tyčinku proti stresu a můžete vyrazit. Vlastně by bylo nejlepší pořídit si rovnou celou sadu čtyř inhalačních tyčinek na cesty, protože každý může potřebovat něco jiného. Tyčinka proti únavě, nevolnosti či nachlazení najde během cestování určitě své využití.

Sportovcem proti své vůli

Letní aktivity občas vyžadují zapojení svalů, které jste dodnes nevěděli, že máte. Vyražte do lanového centra, půjčte si koloběžku na celodenní výlet, někdy jen stačí jít zkratkou a pak budete rádi, že jste si s sebou přibalili Uvolňující gel na svaly. Je ideální jako příprava i následná pomoc při rekreačně sportovních či turistických výkonech, včetně těch ne zcela dobrovolných.

Když se vaše dítko rozhodne hrát fotbal naboso, bez Arnikového gelu se neobejdete. Na všechny pohmožděniny, boule a naraženiny, na vše neočekávané a bolestivé působí arnika jako balzám. K němu doporučuji přibalit homeopatickou arniku či Bachovy SOS kapičky, které pomohou bolest zvládnout.

Na bolístky zevnitř i zvenku

Teplé letní počasí je ideální na množení bakterií. Není proto divu, že se občas proženou zažívacím ústrojím zcela nekontrolovaně. V takovém případě je dobré mít po ruce tymián linalol v BIO kvalitě. Kapička do medu ráno a večer vnitřně vás za dva dny postaví na nohy. Když bolí ucho, pomůže heřmánek modrý nebo římský – kapka na vatu do ucha, kde ji nechte celý den.

Květové vody jsou hitem každého léta a na dovolené obzvlášť. Kromě jejich kosmetického využití jsou první pomocí při spáleninách, heřmánkový hydrolát rozežene spolehlivě zánět spojivek a zklidní podrážděné oči, obklad z růžové vody při migréně či bolesti hlavy vás přesvědčí, že ten zbytek dovolené už nějak zvládnete… Tak na zdraví! Ať žije léto!

Adéla Zrubecká
Adéla Zrubecká vystudovala aromaterapii v Institutu Tradiční Přírodní Medicíny a Aromaterapie v Londýně a v roce 1995 si otevřela vlastní praxi pro klienty. Postupem let na základě praktických zkušeností vytvořila soustavu dotekové terapie pod názvem Holistická aromaterapeutická masáž, kterou také dodnes vyučuje. V rámci výboru Asociace českých aromaterapeutů stála u zrodu Institutu aromaterapie, v letech 1999 až 2006 vedla odborný čtvrtletník Listy Aromaterapie a podílela se významnou měrou na rozšiřování povědomí o aromaterapii v České republice. Díky svým zahraničním kontaktům nadále spoluorganizuje zahraniční konference aromaterapie a publikuje v odborných i populárních časopisech. Je lektorkou Institutu aromaterapie a zaměřuje se zejména na praktické využití aromaterapie ve spojení s tradiční čínskou medicínou. Je také spoluautorkou knihy Aromaterapie v životě ženy a od roku 2004 spolumajitelkou společnosti Nobilis Tilia s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..