Není víno jako víno aneb zdraví na vánoční stůl

Není víno jako víno aneb zdraví na vánoční stůl - přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Kupodivu mnohé dobroty, které najdete v nabídce kosmetické firmy, jsou ideální součástí předvánočního i vánočního rituálu a spolehlivě si najdou své místo i na sváteční tabuli.

Když jsem letos poprvé nahlas zmínila Vánoce, dětem okamžitě zajiskřily oči, vytáhly štos papírů a pustily se do seznamu přání. Adresát Ježíšek, pošta za oknem, úspěch zaručen. Prožít tak znovu Vánoce jako děti, bez stresů, honiček a strkanic při shánění dárků, pečení cukroví, chystání dokonalé štědrovečerní tabule, prostě jen plna očekávání, v dobrovolném zajetí starých tradic a zcela v souladu s biorytmem ročního období. Rozhodnuto. Letos to bude určitě jinak.

Sváteční atmosféru si vlastně můžu vytvořit už teď, i bez stromečku. Co se mi vybaví, když se řeknou Vánoce? Podvědomě jsou to vůně. Vůně vanilky, skořice, hřebíčku, jehličí… A není nic jednoduššího než do aromalampy či difuzéru místo „podzimního“ eukalyptu začít pomalu kapat směs éterických olejů Zimní večer. Nádherná hřejivá vůně mne pohladí po duši a připomíná mi Vánoce, tak, jak je znám z dětství. A tak se pomalu ladím a ladím a najednou vím, že to opravdu půjde tak, jak si představuji – bez napětí a s vědomím, že nic nemusí být dokonalé, hlavně když se máme rádi!

Tak vánoční atmosféru mám v sobě, ale pro jistotu mě v kapse hřeje Inhalační tyčinka proti stresu, to pro případ, že bych i v době internetového nakupování přeci jen musela vyrazit do ulic.

Ráda bych letos dopřála všem svým blízkým luxusní dárky. A protože mně už znají, čekat mohou luxus, který nám dává samotná příroda. Dámy přírodní kosmetika moc potěší, každé dopřeji jejich oblíbenou květinu, luxusní růži a neodolatelnou levanduli. No a pánové budou rádi, že za ně péči opět někdo vyřešil.

A už plánuji štědrovečerní tabuli. Na sváteční prostírání nastříkám Květovou vodu růžovou, jemnou vůni lásky a blízkosti. V letošním roce určitě přibude na svátečním stole i Olej z vinných hroznů extra. Má všechno dobré a zdravé, co má kvalitní červené víno, ale bez alkoholu, a to je pro mne osobně velká výhoda. Červené víno mi nechutná a často jsem přemýšlela, jak ty jeho dobré vlastnosti nahradit. Teď už to vím. Olej využiji do zeleninového salátu, který se u nás tradičně na Vánoce dělá, ale určitě přidám pár lžiček i do bramborového salátu a vyzkouším novou variantu. Tuším, že mám nakročeno k nejslavnějšímu bramborovému salátu v našem okolí.

Dobrou chuť a berte vše s nadhledem a humorem!

Adéla Zrubecká
Adéla Zrubecká vystudovala aromaterapii v Institutu Tradiční Přírodní Medicíny a Aromaterapie v Londýně a v roce 1995 si otevřela vlastní praxi pro klienty. Postupem let na základě praktických zkušeností vytvořila soustavu dotekové terapie pod názvem Holistická aromaterapeutická masáž, kterou také dodnes vyučuje. V rámci výboru Asociace českých aromaterapeutů stála u zrodu Institutu aromaterapie, v letech 1999 až 2006 vedla odborný čtvrtletník Listy Aromaterapie a podílela se významnou měrou na rozšiřování povědomí o aromaterapii v České republice. Díky svým zahraničním kontaktům nadále spoluorganizuje zahraniční konference aromaterapie a publikuje v odborných i populárních časopisech. Je lektorkou Institutu aromaterapie a zaměřuje se zejména na praktické využití aromaterapie ve spojení s tradiční čínskou medicínou. Je také spoluautorkou knihy Aromaterapie v životě ženy a od roku 2004 spolumajitelkou společnosti Nobilis Tilia s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..