Odvrácená strana léta

odvrácená strana léta - přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Houbařská lesní sezóna sice bývá až v září, ale houby, plísně a kvasinky jsou v těchto horkých letních dnech na vzestupu. A kde? Daří se jim na našem těle, kde vyhledávají vlhká teplá místa. I když nejsou našimi nepřáteli, je užitečné být na ně připraven.

Přírodní kosmetika a prevence

Základem je prevence a zdravý rozum. To, aby se houby na pokožce nepřemnožily, má na starosti náš vlastní imunitní systém a zdravá kožní mikroflóra. Proto je v každodenní péči o tělo tolik důležitá přírodní kosmetika s vysokým podílem rostlinných za studena lisovaných olejů a antibakteriálních éterických olejů. Taková kosmetika totiž nenarušuje přirozený kožní film, napomáhá udržet mikroklima a zdravé pH pokožky.

Jistě netřeba zmiňovat, že návštěvy veřejných koupališť a bazénů nebo zapaření těla v letních měsících jsou pro houby, plísně a kvasinky přímo rájem. První prevencí je užívat si všech vodních radovánek s mírou, po koupání se ihned převléknout do suchého. Další možnou prevencí je pravidelné používání vysoce promašťujících ochranných přípravků ráno a večer, před a po sportovním výkonu nebo koupání. Díky aromaterapii se taková denní péče nemusí stát nudným ošetřujícím procesem, ale velmi příjemným a voňavým rituálem.

Pomoc, je jich moc

Pokud zaznamenáte první příznaky mykózy, zaměřte se na přírodní, ale účinnou metodu. Plísně rády napadají kontaktní místa, například oblast plosek nohou, dlaně, místa mezi prsty nebo také nehty. Potírat je můžete antimikrobiálním Mykosanem nebo Grapefruitovým jádrem. Oba výrobky lze podle momentálních potřeb libovolně střídat, nejlépe nanášet ráno a večer na umytou pokožku.

» Na mykózy na pokožce aplikujte gel Mykosan nebo Grapefruitové jádro, účinným antimykotikem je také nimbový či tamanu olej.

» Protiplísňový účinek mají i éterické oleje. Nezapomínejte je vždy před aplikací na pokožku zředit rostlinným máslem nebo olejem. Doporučené éterické oleje jsou například oregano, tymián, lemongras nebo tea tree.

» Ještě před návštěvou veřejných bazénů a přírodních koupališť ošetřete pokožku krémem s vyšším obsahem vosku a rostlinných másel. Pro děti i dospělé je skvělým pomocníkem krém Olinka nebo Tělový krém Neroli.

» O intimní oblasti pečujte pouze přípravky určené pro tuto oblast s obsahem antimikrobiálních látek.

» Podráždění pokožky vzniklá třením a zapařením okamžitě zklidní krém Levantis.

» Při podezření na přemnožení plísní ve střevech můžete jako doplněk stravy zařadit na 2-3 týdny Extrakt z grepových jader.

přírodní lékárna - přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Hana Mejsnarová
Hana Mejsnarová vystudovala Institut aromaterapie. Se společností Nobilis Tilia spolupracovala řadu let, kdy podávala poradenství na zákaznické lince, a lektorovala produktové kurzy a Celostní péči v těhotenství, porodu, šestinedělí a péči o děti. Zajímá se o vše, co je spojené s přírodou, zdravím a zdravým životním stylem. Jejím krédem je: „Život je šance, jak najít cestu.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..