Ruce jsou naší vizitkou

ruce jsou naší vizitkou - přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Říká se, že oči jsou oknem do naší duše. A ruce? Naší vizitkou. Ruce o nás mnohé vypoví. Jinak vypadají ruce řemeslníka, prodavačky či bankovní úřednice, ale také nadšené zahrádkářky či kutila. Podvědomě vnímáme jemnost rukou například při pozdravu. A co teprve takové pohlazení po tváři.

Péče o pleť = péče o ruce

Ruce máme podobně jako obličej nechráněné takřka celoročně, a pokud jsme zvyklí věnovat péči pleti, ruce bychom měli vnímat podobně. Tím, že jsou celý den “venku” – snad jen s výjimkou zimy, kdy je chráníme před mrazem rukavicemi – jsou vystavené jako pleť všem vlivům vnějšího prostředí. Teplu, chladu, suchu, vlhku, větru. K tomu se přidává i pravidelné mytí, před jídlem, po toaletě, při návratu domů. Tím se pokožka namáhá velmi silně, časté mytí (i jen obyčejnou teplou vodou) s sebou nese porušení přirozeného kožního filmu a tím i snížení ochranné a regenerační funkce.

jemný krém na ruce - přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Každodenní rituál

Samozřejmostí je pravidelná ochranná a hydratační péče v průběhu dne, večer pak bohatá na výživu a regeneraci. Jednou za čas je pak vhodné nanést větší množství pečujícího přípravku a opatrně navléct bavlněné rukavice, aby se účinek prodloužil. Důležitá je také úprava nehtů – domácí nebo odborná, při níž si můžete vychutnat i jemnou masáž. Speciální péči si zaslouží také nehtová lůžka, pro jejich výživu je vhodný D-panthenol, ochranu poskytnou vitaminy A a E.

domácí péče o ruce - přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..