Žádný stres s pleťovými maskami

Žádný stres s pleťovými maskami - přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Pokožka musí vyvinout spoustu energie, aby si poradila se vznikem volných radikálů a oxidačním stresem. Výkyvy teplot, znečištěné vnější prostředí, zpomalený metabolismus a nezdravý způsob života pleti neprospívají a podílejí se na rychlejším stárnutí. Jak to celé vlastně funguje a jak se proti němu chránit?

Proces stárnutí je nezvratný, i když se nás plastická chirurgie snaží přesvědčit o opaku. Vnější stárnutí souvisí s životním stylem a lze jej kvalitní péčí či určitými zákroky korigovat. Ale vnitřnímu stárnutí se v čase ubráníte jen těžko. Rychlost vnitřního stárnutí je dána genetikou, naším prožíváním a množstvím toxinů, kterému jsme vystaveni.

Co je vlastně oxidační stres?

Pro jednoduchost si jej představte jako nerovnováhu mezi oxidačními látkami (oxidanty) a antioxidanty. Způsobuje ji především UV záření a pak další faktory, jako je kouření, alkohol, znečištěné ovzduší, nedostatek pestré stravy či chemické oxidanty. Takto zvýšená hladina oxidantů následně vede ke zvýšené tvorbě volných radikálů, kteří pak putují vaším tělem a napadají zdravé buňky. U pleti, vystavené oxidačnímu stresu, se snižuje tvorba a aktivita některých kožních buněk, což vede k narušení kožní bariéry. Pokožka postupně ztrácí vlastní přirozenou obranu před vnějšími vlivy, dochází k vzniku tzv. pigmentových skvrn, zánětlivých změn a různých abnormalit v pružnosti kůže a v činnosti enzymů. Všechny tyto procesy vedou k tvorbě předčasných vrásek, pleť se stává pobledlou, tenkou a křehkou.

V kosmetických přípravcích se zaměřujeme na antioxidanty, které pomáhají chránit pleť před vlivy vnějšího prostředí. Mezi nejznámější patří vitamin A, vitamin C a vitamin E, rostlinný skvalen a rostlinné extrakty s flavonoidy, které se pravidelně objevují ve většině našich výrobků. A skvělou cestou v boji proti stárnutí jsou vyživující pleťové masky s pořádnou dávkou antioxidantů.

Jak si vybrat správnou masku?

Při výběru vhodné pleťové masky je žádoucí zohlednit aktuální stav a potřeby pleti. Suchá a citlivá pleť si zajisté zamiluje zklidňující a výživné složky v masce s avokádovým olejem, extraktem z aloe vera a sojovým lecitinem. Pro mastnou a aknózní pleť si vyberte intenzivní revitalizaci masky s extrakty z tužebníku lékařského, černého rybízu a maliníku, obsahující polyfenoly, které působí proti oxidaci. Zralá a unavená pleť potřebuje hlavně intenzivní výživu. Vyzkoušet můžete třeba alginátovou masku s přirozeným antioxidantem z kakaa nebo olejovogelovou Bioaktivní masku. Jelikož je prevence vždy lepší než řešení potíží, je skvělou volbou pro období prvních vrásek maska Tilia. Již její jméno poukazuje na přítomnost účinných látek z lípy srdčité, které doplňují ještě extrakt z přesličky rolní, med a dva druhy jílů. Díky nim je volbou číslo jedna v boji proti předčasnému stárnutí pleti.

domácí pleťová maska - přírodní kosmetika Nobilis TiliaA jak to máme s maskami v Nobilis Tilia?

Lenka: “Mám moc ráda masky z francouzského jílu pro jejich variabilitu. Co si do jílu přimíchám je na mé fantazii a tvořivosti. Příjemný je mi i prožitek z toho, jak maska na mé pleti pracuje, čistící účinek vnímám po celou dobu.”

Simona: “Moje oblíbená je Detoxikační maska Tilia. Miluju její okamžitý efekt vyhlazené a čisté pleti. Baví mě i možnost dělat s její pomocí detoxikační masáž obličeje. Druhá oblíbená je Čisticí maska tužebníková. Tu si dávám třeba jen lokálně na bradu na noc. A když si chci dopřát luxusu, tak Bioaktivní maskou nebo Vypínací alginátovou. Jsem kosmetický maniak, takže si dopřávám masku poměrně často.”

Daniela: “Alespoň dvakrát do měsíce si na sebe udělám čas a zabalím se do medové detoxikační masky. Dávám si nohy nahoru a relaxuji během mého malého rituálu, kdy nechávám pracovat masku a odplavovat z pleti nahromaděné toxiny.”

Romana: “Používám Tužebníkovou a Avokádovou masku. Když mě trápí akné, tužebníková mi s ním skvěle pomůže. Po Avokádové sáhnu, když mám chuť na její krásnou vůni a chci relaxovat.”

Zapojte se do naší výzvy NASAĎ MASKU. Označte svou fotku s pleťovou maskou od Nobilis Tilia #nasadmaskuodnobilisu a sdílejte ji na sítích.

Hana Mejsnarová
Hana Mejsnarová vystudovala Institut aromaterapie. Se společností Nobilis Tilia spolupracovala řadu let, kdy podávala poradenství na zákaznické lince, a lektorovala produktové kurzy a Celostní péči v těhotenství, porodu, šestinedělí a péči o děti. Zajímá se o vše, co je spojené s přírodou, zdravím a zdravým životním stylem. Jejím krédem je: „Život je šance, jak najít cestu.“

1 komentář

 1. Dobrý den, budu, velmi, ráda za Vaše články a informace :-).
  Má velmi ráda, Vaše, vůně olejů z Nobilis:-).
  Včetně kosmetiky,které i mé dceři velmi dělaly dobře.Zdravotně.
  Jsem zaregistrovaná, u Vás,původně ještě, když jsem podnikala a věřila ve Svou Krásnou práci..
  K dětem i s Vaši kosmetikou.

  Byla jsem lektorkou dětských masážek a předávala jsem rodičům, dětí. Jak je velmi,důležité používat správnou kosmetiku i u dětí, včetně dotyků..
  Včetně vůní olejů – léčivých essencí a tak :-).
  Snažila jsem se, tzv prolomit tady u nás. Ve Valašském Meziříčí, Velké, těžké :-)..Bariéry, chtít přemýšlet o Vědomém životě.Vědomém rodičovství, Povídala jsem rodičům o Neverbální komunikaci mezi rodiči a dětmi.Naši oblast znáte, už jsem i mluvila s novou paní obchodní zástupkyní pani Urbanovou. Také jako i dříve s pani Hanslíkovou o situaci, zatím, málo svobodomyslnějšího uvažování. U nás.
  Práci lektorky jsem musela z nezájmu před téměř čtyřmi lety ukončit.
  Přesto, Nobilis, je pro Mne Velká Radost a Láska, stále!
  Děkuji Vám za články a příspěvky.
  Mějte se hezky.

  Děkuji.

  S pozdravem.

  Petra Greplová. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..