Zdravá „strava“ pro vaši pleť – klíč k přirozené kráse /3.

Zdravá strava pro vaši pleť klíč k přirozené kráse - přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Aby si vaše pokožka dlouhodobě zachovala své zdraví, potřebuje nejen šetrné mytí a péči, která s ní ladí, ale také udržet si zdravé pH. A to není v dnešní době vůbec jednoduché, jak o tom svědčí narůstající citlivost pokožky u mnoha lidí. V tomto díle se dozvíte, jak si s takovým úkolem celkem snadno poradit.

Používejte pouze kosmetiku se zdravým pH – snadno se řekne, ale ne vždy snadno udělá. Zdravá pokožka má pH okolo 5, avšak vše, s čím přichází do styku jako jsou kosmetické a čisticí prostředky, vzduch, voda, slunce, znečištění, cigaretový kouř a podobně, přispívá k ničení kyselého filmu a snižuje tak schopnost pokožky se chránit. Patogenní bakterie a plísně z vnějšího prostředí jsou zásadité povahy, proto aby mohla pokožka tyto patogeny neutralizovat, musí být kožní bariéra mírně kyselá. Tzv. citlivost kůže, která se v posledních letech objevuje stále více, souvisí právě se sníženou schopností regenerace kyselého kožního filmu z důvodu používání syntetické dekorativní a pěstící kosmetiky a čisticích prostředků. Čisté květové vody bez obsahu alkoholu, jejichž pH je průměrně 4,5 – 5,5, mají proto blahodárné regenerační účinky na pleť a její ochranný kožní film. Z tohoto důvodu se úspěšně využívají také k regeneraci ekzematické pokožky, která vykazuje zvýšené pH.

péče o tělo - přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Zdravé pH – ochránce vaší imunity

Ochrana kožního filmu a zdravého pH se týká pokožky celého těla, vždyť právě ta je největším imunitním orgánem, který má u dospělého průměrnou plochu asi 1,7 m2. Proto najdete probioticky aktivní mikroemulzní základ, chránící vaše zdravé bakterie a pH, u Tělového mléka Karité i dětského mléka Klára. Dokonce i odličovat se s námi můžete pomocí mikroemulze, aby bylo čištění k pokožce co nejšetrnější. Výjimečné svými dalšími bioaktivními látkami je Zpevňující mléko Tilia s vůní lípy, medu a vanilky, které udržuje zdravou mikroflóru a pH vaší pokožky, hydratuje, zvyšuje pružnost a chrání DNA buněk před poškozením. Speciální přírodní extrakty a antioxidanty tvoří ochranný štít proti stárnutí pleti, organicky vázaný křemík pokožku zpevňuje, zatímco lipová květová voda má zklidňující a protialergenní účinky. Po lipovém rituálu je vaše pokožka sametově hebká, zpevněná a hlavně – zdravá!

Přírodní kosmetika Nobilis Tilia spolupracuje s vaší pletí a podporuje vše, co je pro ni přirozené a zdravé. Dejte své pokožce šanci, aby sama obnovila své zdraví!

Adéla Zrubecká
Adéla Zrubecká vystudovala aromaterapii v Institutu Tradiční Přírodní Medicíny a Aromaterapie v Londýně a v roce 1995 si otevřela vlastní praxi pro klienty. Postupem let na základě praktických zkušeností vytvořila soustavu dotekové terapie pod názvem Holistická aromaterapeutická masáž, kterou také dodnes vyučuje. V rámci výboru Asociace českých aromaterapeutů stála u zrodu Institutu aromaterapie, v letech 1999 až 2006 vedla odborný čtvrtletník Listy Aromaterapie a podílela se významnou měrou na rozšiřování povědomí o aromaterapii v České republice. Díky svým zahraničním kontaktům nadále spoluorganizuje zahraniční konference aromaterapie a publikuje v odborných i populárních časopisech. Je lektorkou Institutu aromaterapie a zaměřuje se zejména na praktické využití aromaterapie ve spojení s tradiční čínskou medicínou. Je také spoluautorkou knihy Aromaterapie v životě ženy a od roku 2004 spolumajitelkou společnosti Nobilis Tilia s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..