Mastná pleť a návod, jak se o ni správně postaráte

péče o mastnou pleť - přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Mastná pleť trápí řadu dívek i žen. Jak se o ni starat tak, aby dostala správnou péči a tento problém ustoupil? Vsaďte na šetrnou přírodní péči, s níž navrátíte svou pleť do normálu a udržíte ji přirozeně krásnou.

Zvýšená produkce kožního mazu má nejčastěji původ v genetice, ale může být způsobená hormonální nerovnováhou, stresem, nevhodnou péčí o pleť a také třeba nezdravou stravou. Genetickou výbavu nezměníme, ale s řadou dalších faktorů už si poradit můžeme a projevy mastné pokožky tak lze výrazně ovlivnit a celkový stav pleti viditelně zlepšit. První a nejdůležitější je zvolit správnou kosmetickou péči. Největší chybou v péči o tento typ pleti je její aktivní odmašťování – především přípravky s obsahem alkoholu. Pohledově se stav může na chvíli zlepšit, ovšem ve výsledku tím více podporujete produkci kožního mazu.

Mateřídouškové pohlazení

Velmi důležité je pravidelné a šetrné čištění pleti. Nejprve použijte Hydrofilní olej Mateřídouškový, který odstraní veškeré nečistoty a pokožku nevysuší. Jemná emulze, která vznikne v kombinaci s vodou, si výborně poradí i s make-upem, který dokonale odstraní. A přestože je to olej, je vhodný pro mastnou pleť, protože mateřídouška přirozeně reguluje tvorbu mazu. Pro dočištění a tonizaci pleti pak volte Pleťovou vodu mateřídouškovou.

Pro hloubkové čištění vyzkoušejte Jemný peeling s jojobovými estery. Obsahuje velmi jemné částice, které šetrně odstraní odumřelé buňky, tím pleti odlehčí a podpoří regeneraci. Peeling provádějte zhruba jednou za měsíc a postupujte velmi opatrně, pleť jen jemně masírujte, ale nedrhněte, zbytečně byste ji podráždili. Peeling stačí opravdu zhruba v měsíčních intervalech, tak dlouho zhruba trvá obnova svrchních kožních buněk. Příliš častým používáním naopak můžete pokožku poškodit, zvýšit její citlivost a v neposlední řadě i tvorbu různých pupínků a zanícení.

Pravidelně si dopřejte pleťovou masku, alespoň jednou týdne. Ideální je Tužebníková maska, ta díky obsahu jílu odstraní z pokožky přebytečný maz, do hloubky ji vyčistí a předchází tvorbě komedonů. Lehká konzistence pleť nezatěžuje, příjemně ji chladí a osvěžuje. Po aplikaci bude vaše pokožka zářivá.

Hydratujte!

Ano, i mastná pleť potřebuje hydratovat! Jako denní krém vyzkoušejte Mateřídouškový krém s lehkou konzistencí, který díky mikroemulznímu složení pronikne i do nejhlubších vrstev pokožky, dodá jí hydrataci i látky, které optimalizují tvorbu kožního mazu. Před nanesením krému si můžete dopřát i Hyaluronové sérum pro bohatou dávku hydratace a viditelné vypnutí pleti.

Zázrak jménem Biofáze

Každodenní péči doplňte intenzivní měsíční kúrou s Biofází – Obnovujícími séry Santal. Spočívá v tom, že aktivně ovlivňuje enzymy, které jsou v pleti přirozeně obsažené. Zlepšení stavu pleti uvidíte hned po prvním použití a s každou další aplikací jistě zaznamenáte, jak se vaše pleť vrací k rovnováze, která jí je vlastní. Pokud  si pečující rituál dopřáváte večer, po obnovujících sérech můžete aplikovat některý z přírodních olejů, pro bohatou hydrataci Mokřadkový olej nebo Olej z vinných hroznů.

Gábina Jankovská
Gábina Jankovská s Nobilis Tilia spolupracuje od roku 2010, kdy se nejprve projektově, a po několika letech již systematicky začala věnovat komunikaci s médii. Díky této spolupráci objevila kouzlo přírodní kosmetiky a aromaterapie, a stala se jejich nadšenou uživatelkou a podporovatelkou. Sama otevřeně přiznává, že její koupelna je v podstatě taková vzorkovna Nobilis Tilia, a ona sama tak trochu živou, chodící reklamou. V kabelce nebo v batohu jí nikdy nechybí Jemný krém na ruce, balzám na rty, inhalační tyčinky proti stresu a únavě a růžová květová voda. Doma jí voní z difuzéru nejrůznější éterické oleje, podle toho, co potřebuje posílit - koncentraci, energii, nebo jen zvednout náladu.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..