Vývojové oddělení Nobilis Tilia: Vědecky dokázáno, Biofáze funguje

Vývoj Biofáze - přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Regenzym, Enzymatická regenerace, Biofáze. Tak se za uplynulá dvě desetiletí proměnily názvy unikátního přírodního ošetření, které ve světě přírodní kosmetiky nemá obdoby. O účincích intenzivní kúry se za tu dobu přesvědčili naši dlouholetí zákazníci, v roce 2018 také vědečtí pracovníci z Univerzity Palackého v Olomouci.

Vlastní vývojové oddělení nám dlouhodobě umožňuje překračovat hranici mezi tradicí a moderní vědou. Proto jsme za podpory Ústeckého kraje navázali spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci, abychom získali nové poznatky v oblasti přírodní kosmetiky a ověřili skutečné účinky Biofáze, kde jsme zkoumali antioxidační aktivitu jednotlivých éterických olejů. To je schopnost určitých látek reagovat s kyslíkovými radikály (odborně ROS), které nevratně poškozují buněčné struktury. Pokud je buňka vystavena mírnému působení ROS, zvládne se jim sama přizpůsobit a nedojde k jejímu poškození. Je-li však radikálů mnoho a buňka je jimi zahlcená, dojde k jejímu poškození a předčasnému stárnutí pleti. S věkem klesá schopnost kožních buněk opravovat DNA a další buněčné struktury, které udržují pleť vypnutou a hydratovanou. Současně vzrůstá tvorba ROS, čímž dochází k vychýlení rovnováhy mezi antioxidanty a oxidanty ve prospěch oxidantů a vzniká tak oxidační stres, jenž je hlavním činitelem v procesu stárnutí.

Éterické oleje s antioxidační silou

Ve studii jsme testovali celou řadu našich éterických olejů a všechny testované oleje vykazovaly vyšší či nižší antioxidační aktivitu. Látky, které mají vyšší antioxidační schopnosti, umí ovlivňovat aktivitu enzymů v pokožce. Enzymy jsou zase takovými pomocníky v naší pokožce, kteří dokáží nastartovat různé chemické procesy v těle, avšak pro svou správnou funkci vyžadují ideální podmínky, jinak není jejich potenciál plně využitý nebo jsou naprosto nefunkční.

Svět enzymů

Testovali jsme tři typy enzymů s důkladně prozkoumanými mechanizmy působení – kolagenázu, elastázu a tyrozinázu, které jsou zodpovědné za přirozeně vypnutou a elastickou pleť bez vrásek. Po ročním testování se nám ve studii podařilo skutečně prokázat vysoké antioxidační vlastnosti jednotlivých éterických olejů v sérech Biofáze a jejich významný vliv na přirozenou aktivitu všech tří enzymů.

I když vaše i naše letité zkušenosti dokazují, že Biofáze pomáhá účinně zlepšit momentální i dlouhodobý stav pleti a zabraňuje jejímu předčasnému stárnutí, nová vědecká studie tyto zkušenosti znovu potvrzuje.

Gábina Jankovská
Gábina Jankovská s Nobilis Tilia spolupracuje od roku 2010, kdy se nejprve projektově, a po několika letech již systematicky začala věnovat komunikaci s médii. Díky této spolupráci objevila kouzlo přírodní kosmetiky a aromaterapie, a stala se jejich nadšenou uživatelkou a podporovatelkou. Sama otevřeně přiznává, že její koupelna je v podstatě taková vzorkovna Nobilis Tilia, a ona sama tak trochu živou, chodící reklamou. V kabelce nebo v batohu jí nikdy nechybí Jemný krém na ruce, balzám na rty, inhalační tyčinky proti stresu a únavě a růžová květová voda. Doma jí voní z difuzéru nejrůznější éterické oleje, podle toho, co potřebuje posílit - koncentraci, energii, nebo jen zvednout náladu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..