Detoxikace ve třech krocích (1/3)

Detoxikace ve třech krocích pleť - přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Také už cítíte blížící se jaro? Dny se začínají prodlužovat, pupeny dřevin se nalévají, ptáci svým hlasitým zpěvem vítají čas plodnosti a zrození. Příroda naše biologické hodiny podporuje a svou novou energií přímo vybízí ke změně rytmu. Jak ale účinně nastartovat metabolismus a nenásilnou formou přejít z útlumu zimy do aktivity jara? Detoxikací, očistou a následnou regenerací! V tomto prvním článku si povíme, jak aktivovat a podpořit očistné funkce v naší pleti. 

Kdy s očistným procesem začít?

Pro organismus je detoxikace jednou z podmínek pro zachování zdraví. V každé kultuře se od nepaměti střídala období hojnosti a období půstů. Kdy tedy s očistným procesem začít? Na to není jednoznačná odpověď. Každý je jedinečnou bytostí a tak provádějte očisty dle potřeb svého těla a pokud možno v souladu s rytmem přírody. Podívejte se, v jaké fázi se nachází měsíc. Vhodná období podle měsíčního cyklu nastávají při novoluní a při ubývajícím měsíci. Právě v tomto čase jsou pro tělo nejlepší podmínky pro očistné procesy. Tak hurá do toho!

Pokožka jako vnější obraz vnitřního stavu organismu

Pokožka je jedním z hlavních orgánů pro odvod škodlivin z těla. Často se při detoxikacích těla setkáváme se zhoršením jejího stavu či se zvýšenou přecitlivělostí. Proto doporučujeme pečovat o tento největší a důležitý orgán výhradně přírodní a šetrnou péčí. A co naši pokožku trápí po zimě? Poškození mrazem, nedostatek světla a slunečního svitu, zpomalený metabolismus, nižší tělesná aktivita, nedostatek vitaminů a minerálů z čerstvých potravin, virózy a jiné nepříznivé vlivy. To vše nás v zimě ovlivňuje a promítá se do stavu naší kůže.

jak funguje biofáze - přírodní kosmetika Nobilis TiliaŠetrné čištění nebo odličování pleti je základem pro udržení jejího zdraví a všech přirozených pochodů. Čisticí balzám doplněný o oblíbenou květovou nebo pleťovou vodu již v první fázi péče nejen úspěšně čistí, ale zároveň vyživuje. Ve spojení s vodou se vytvoří krémově bílá emulze, co z pleti odplaví všechny nashromážděné nečistoty. Užijte si její karamelovou barvu s vůní lípy a medu, i mazlivě sametovou konzistenci.

Enzymy v naší pleti přirozeně máme, ale někdy nám tak trochu zleniví a je vhodné je aktivovat, například unikátní Biofází. Její účinky uvidíte téměř okamžitě, už po první aplikaci. Pleť je viditelně svěží a plná energie. A jak Biofázi používat? Dvě základní séra jsou neměnná a nezbytná, právě díky jejich vlastnostem se správně nastartuje enzymatická činnost a podpoří metabolismus. 1x denně naneste na vyčištěnou pleť, krk i dekolt vstřebatelné množství Séra geránium a nechte jej 10 minut působit. Poté naneste stejným způsobem Sérum tymián. Možná zaznamenáte jemné mravenčení – skvělé, to se vaše enzymy probouzí! Na závěr si vyberte třetí sérum dle účinků a hlavně vůně, které napomůže rovnou řešit konkrétní potíže s pletí. Naneste jej stejným způsobem, tedy 10 minut po aplikaci druhého séra.

biofáze - přírodní kosmetika Nobilis Tilia
Jak nanášet séra řad Biofáze? Nejprve sérum Geranium, následně sérum Tymián a na závěr volíme sérum podle potřeby pleti a vůně. My pro ukázku zvolili sérum Levandule, které se skvěle hodí pro citlivou pleť.

Možnost znásobit očistu pleti můžete pomocí pleťových masek. Dopřejte si 2-3x týdně intenzivní péči a nechte masky pracovat za vás! Ať už si smísíte svou vlastní masku ze zeleného francouzského jílu, nebo sáhnete po Detoxikační masce, kde se spojují aktivní přírodní látky jako je med, jíly a výtažky z bylin, prokážete své pleti významnou službu. Masky můžete libovolně střídat. Prostě si detoxikaci užívejte a plně vnímejte, jak ve vašich 20-30 minutách relaxace masky odplavují z pleti vše nepotřebné.

A co na závěrečné ošetření pleti? Ráno i večer pleť potřebuje tři základní zdroje – hydrataci, ochranu a výživu. Všechno v jednom najdete v Projasňujícím krému Tilia nebo u problematické pleti v Čisticí krému tea extra. Oba přípravky podporují pleť v očistných procesech a zároveň jí dodávají vše, co potřebuje.

Už teď se můžete těšit na druhý díl seriálu o detoxikaci, kde se zaměříme na pokožku celého těla a v poslední článku završíme celý proces detoxikací našeho vnitřního prostředí. Podělte se s námi, jak se očista daří vám. A pokud si nevíte s něčím rady, na Zákaznické lince jsme tu pro vás.

Vaše Hanka a tým Nobilis Tilia

Hana Mejsnarová
Hana Mejsnarová vystudovala Institut aromaterapie. Se společností Nobilis Tilia spolupracovala řadu let, kdy podávala poradenství na zákaznické lince, a lektorovala produktové kurzy a Celostní péči v těhotenství, porodu, šestinedělí a péči o děti. Zajímá se o vše, co je spojené s přírodou, zdravím a zdravým životním stylem. Jejím krédem je: „Život je šance, jak najít cestu.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..