Aromaterapie v paliativní péči

mapa není k dispozici

Datum / čas
31. 12. 2020
0:00

Kategorie


Termín upravíme dle vašich potřeb.

Aromaterapie je velmi vhodnou doplňkovou metodou v paliativní péči.  Aromatické látky v éterických olejích dokážou pozitivně ovlivnit kvalitu života pacienta, zmírnit bolest, snížit pocity úzkosti, strachu, paniky, stabilizovat psychiku, a tím vším napomoci zachovat pacientovu důstojnost. Aromaterapie je zároveň vhodná pro pečující personál, rodinu a blízké osoby. I zde hraje důležitou roli v eliminaci stresu, vyčerpání, únavy; ulevuje při smutku, pocitu osamění a při ztrátě blízké osoby. Seznamte se s možností jejího využití v tomto náročném období, kurzem vás provede profesionální aromaterapeutka s bohatými zkušenosti a praxí.

Obsah kurzu:

  • Dozvíte se, co je to aromaterapie a jak nás ovlivňuje; z čeho a jak se získávají éterické oleje a poradíme vám, jak vybrat kvalitní éterický olej.
  • Seznámíme vás s výhodami aromaterapie v paliativní péči; proč ji využívat, co přináší, koho ovlivňuje.
  • Naučíme vás, jak aromaterapii používat prakticky, jaké konkrétní éterické oleje zvolit, jejich bezpečné ředění a seznámíme vás s různými kontraindikacemi.
  • Představíme vám aromaterapeutické, již hotové, produkty Nobilis Tilia, které jsou vhodné k využití v paliativní péči a vhodné éterické oleje pro jednotlivé kazuistiky.

Kurz je určený pro odborný personál.

Přednášející: Mgr. Jana Urbanová, profesionální aromaterapeutka. Vystudovala PřF UK, obor etologie zvířat. Zpět k rostlinám se dostala oklikou přes studium na Institutu aromaterapie v Praze. Svět vůní je její velkou vášní. Pěstuje byliny, dále se v oboru vzdělává a míchá aromaterapeutické směsi. Má soukromou praxi Santala, kde se věnuje poradenství a péči o ženy ve všech fázích jejich života. Své zkušenosti a znalosti sdílí na přednáškách a kurzech o aromaterapii.

S sebou: poznámkový blok a psací potřeby.
Časový rozsah kurzu: 4 – 5 hod.
Cena: 900 Kč/ účastník

Přihlášení: Tento odborný kurz pořádáme na základě individuálních potřeb objednavatele (termín, místo konání, platba). Předpokladem pro konání kurzu je přihlášení minimálně 10 ti účastníků.

Kontakt: Romana Miloschewitschová, 412 383 421, romana.miloschewitschova@nobilis.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..