Zdravé vlasy – symbol krásy

Zdravé vlasy - symbol krásy - přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Pevné a husté vlasy byly odjakživa ukazatelem krásy a zdraví člověka. 20. století nás s rozvojem chemického průmyslu doslova zahltilo cenově dostupnou kosmetikou. Splnily ale přípravky při dlouhodobém používání to, co slibovaly v mnoha reklamách na úchvatné vlasy? Kolik lidí dnes trápí zvýšené vypadávání vlasů, lupy, třepící se konečky, lámavé vlasy, svědění, suché nebo naopak mastící se vlasy? Možná je načase položit si stejnou otázku, jakou jsem se před deseti lety ptala sama sebe: „Co mám svým vlasům dopřát, aby byly zase zdravé?“

Po třicítce, vlivem nepříznivých životních okolností, mi mé od přírody velmi husté a silné vlasy začaly vypadávat. Kouty prořídly, denně mastná a lupy posetá pokožka mě přiváděla k zoufalství. Nepomohlo nic, ani drahé preparáty z lékárny. Dokonce jsem přemýšlela o tom, že s holou hlavou a parukami se přeci také dá žít. Naštěstí jsem narazila na voňavé a přírodní mycí přípravky Nobilis Tilia a bingo! Změnu jsem zaznamenala brzy, už po několika umytích se vytratilo svědění a lupy. Postupně, po několika týdnech až měsících, vlasy začaly konečně dorůstat. Dnes, po čtyřicítce se mohu pochlubit zdravými, hustými vlasy, které jsem si tolik přála zpět!

Čas na změnu

Naši předci používali pro péči o vlasy jen čistou vodu a olej, ale to si už mnozí ani nedovedeme představit. Co byste ale řekli na pěnivý a voňavý šampon, který je s vaším tělem i přírodou v harmonickém souladu? Nejen že šetrně myje, ale navíc dodává pokožce a vlasovým buňkám výživné a regenerační látky. Posiluje jejich imunitu a poskytuje ochranu před vnějšími nepříznivými vlivy. Tolik užitečného v jednom jediném kroku!

Přecházíte-li z běžné vlasové péče na přírodní, může pokožce trvat i několik mytí, než se od nashromážděných škodlivin důkladně pročistí a zregeneruje. Proto se občas stává, že po několika mytích můžete cítit lehké štipkání či mravenčení. To je ale dobré znamení, hlavně vydržte! Dejte pokožce čas k regeneraci. S mytím nespěchejte, nechte šampon na pokožce pár minut působit a teprve pak jej smyjte. Pokud je štipkání obtěžující, zmírněte jej po mytí nanesením D-panthenolu.

A kdy uvidíte změnu k lepšímu? Záleží na stavu a zatížení vašich vlasů, může to trvat dny, týdny nebo i měsíce, ale stojí to za to! Motivací vám může být fakt, že vašim vlasům a pokožce dodáváte jen to, co opravdu potřebují a co je pro ně přirozené. Přečtěte si o složení přípravků a účincích přírodních olejů na vlasy.

péče o vlasy - přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Přirozená péče – nejlepší prevence potíží

Konkrétní typ šamponu vybírejte hlavně podle kvality vašich vlasů. Velmi poškozené, suché a vypadávající vlasy potřebují opravdu intenzivní výživu s pomocí šamponu s arganovým a dýňovým olejem. A před mytím jim alespoň jedenkrát týdně dopřejte revitalizační kúru. Vlasy jemné a mastící se s vděčností uvítají antimikrobiální a metabolismus pokožky podporující extrakty ze zeleného čaje, tymiánu a rozmarýnu obsažené v Šamponu na mastné vlasySplihlým a jemným vlasům dodá přirozenou bohatost Šampon na objem se zpevňujícími účinky myrhy a pomeranče. A nezapomeňte na své muže. Extra svěží, citrusovo cedrová vůně šamponu pro růst vlasů je tím pravým pro každého muže. Ale i žena jej může.

Cítíte, že vaše vlasy jakýmkoliv způsobem strádají a chcete jejich regeneraci podpořit? Sáhněte po oplachovém balzámu s unikátními oleji, který vyživuje pokožku hlavy a vlasům zajistí snadnější rozčesávání, ochranu a přirozený lesk.

Ať už máte potíže nebo jim chcete do budoucna zamezit, zkuste to zkrátka jinak! Vyzkoušejte osvědčené receptury přírodní vlasové kosmetiky, ve kterých se propojují znalosti našich předků, přírodní a zcela odbouratelné suroviny s poznatky moderního výzkumu. Podobně jako ze zdravé půdy rostou zdravé rostliny, tak i zdravé vlasy mohou vyrůstat jen ze zdravé pokožky.

Hana Mejsnarová
Hana Mejsnarová vystudovala Institut aromaterapie. Se společností Nobilis Tilia spolupracovala řadu let, kdy podávala poradenství na zákaznické lince, a lektorovala produktové kurzy a Celostní péči v těhotenství, porodu, šestinedělí a péči o děti. Zajímá se o vše, co je spojené s přírodou, zdravím a zdravým životním stylem. Jejím krédem je: „Život je šance, jak najít cestu.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..