Řada Anti-Age de luxe

Řada Anti-Age de luxe - přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Nobilis Tilia ve svých luxusních Anti-age přípravcích kombinuje známé tradiční aromaterapeutické materiály (rostlinné a éterické oleje) s výsledky moderního výzkumu vybraných přírodních látek a fytohormonální aktivitou speciálních extraktů. Přinášíme vám tak dokonalou synergii látek účinných proti stárnutí pleti spojených v elixír dlouhého mládí a přirozené krásy. Je samozřejmostí, že nové produkty jsou Certifikovanou přírodní kosmetikou (CPK) a celou řadu Anti-age přípravků dodáváme v luxusních skleněných obalech.

Anti-age řada je určena především ženám zralého věku, avšak svým složením a účinky je atraktivní i pro mladší ženy, které si přejí svůj mladistvý vzhled udržet. Obsah bioaktivních látek klade důraz na výživu a ochranu všech typů pleti. Výjimečné účinky vybraných rostlinných olejů doplňují specifické bioaktivní látky s prokázanou účinností. Parfemace celé řady je založena na růži damašské OTTO, nejluxusnějším éterickém oleji s výrazně ženskou polaritou. Všechny výrobky této řady tak poskytují kromě péče o pleť i výjimečný aromatický zážitek.

Růže je květinou lásky, naděje a víry. Podporuje ženskou ušlechtilost a hloubku mateřství. Vůně růže pomáhá ženám překonávat smutek, úzkost, depresi či stres. Přináší uvolnění a pomáhá překonávat nespavost. Růže je také poslem lásky a soucitu. Jak píše aromaterapeutka Barbora Nováková: „Schopnost milovat a soucítit je velký dar, který ženy obdržely. Žena vytváří domov, žena je přirozeně empatická. Růže nás ale také učí milovat samy sebe. Přijmout se, být rády ve společnosti sebe sama, naplnit své srdce spokojeností a pohodou. Jen v té míře, ve které jsme sebe přijaly, můžeme přijímat a milovat druhé lidi.“ A právě v rozvíjení a přijímání vlastní ženskosti spočívá největší dar, který růže ženám přináší.

Z pohledu tradiční čínské medicíny ovlivňuje éterický olej z růže element Ohně a náleží Srdci. Pomáhá harmonizovat srdeční činnost, nervový systém a je nejvýraznějším tonikem jinu. Spolu s geraniem a palmorůžovým olejem tvoří ideální kombinaci v období klimakterických změn, kdy nedostatek jinu způsobuje potíže jako je noční pocení, návaly horkosti, neklid a úzkost, suchá pokožka a sliznice. I těmto potížím může nová Anti-age řada ulevit. V takovém případě je třeba používat aromaterapeutické preparáty anti-age řady uceleně a po delší období. Směs éterických olejů s převahou růže OTTO má také tonizační účinky na pokožku, pomáhá regenerovat suchou, citlivou a zralou pleť.

Bioaktivní látky s prokázaným účinkem

Naše pokožka je neustále vystavována vnějšímu prostředí. Sluneční záření, zvláště UVB a UVA, urychluje fyziologické stárnutí kůže. Stárnutí pleti urychlené slunečním zářením je klasickým příkladem, jak nedostatek strukturálních vláken v hlubší epidermis a změna mimobuněčného enzymatického repertoáru poškozeného zářením UVA způsobuje vrásky a ztenčení kůže. Takto poškozovaná pleť potřebuje hlubší zásah na molekulární úrovni. Zde jsou proteiny hlavním cílem reaktivních kyslíkových radikálů vzniklých UV radiací (obecně oxidační stres). Tento stres samozřejmě s věkem roste. Zoxidované proteiny se hromadí v buňkách a způsobují destrukci elastického vaziva a ukládání pigmentu, tedy produkci vrásek a vznik stařeckých skvrn.

Nedávné studie na tkáňových kulturách ukázaly přímou linii mezi oxidací proteinů způsobenou UV zářením a spuštěním zánětlivých procesů, eventuelně zčervenáním pleti či jejím dalším podrážděním. Proteiny jsou obnovovány speciálními enzymy, kterých s přibývajícím věkem a působením UV záření ubývá. Tím jsou opravné mechanismy stále méně účinné a dochází k hromadění zoxidovaných proteinů.

Základním účinkem speciálního bioaktivního komplexu, který je obsažený v Anti-age řadě Nobilis Tilia, je právě stimulace opravného mechanismu oslabeného stárnutím a UV radiací. Tento komplex obsahuje vyvážené množství ethyl linoleátu (EL) a panthenyl triacetátu (PTA), což jsou prekurzory linoleové a panthotenové kyseliny. Vědecké studie ukázaly, že obě tyto látky a jejich prekurzory stimulují antioxidační mechanismy pokožky a jejich energetické hospodaření. Produkty Anti-age řady tedy chrání kožní proteiny před UV oxidací a tím výrazně zmírňují účinky stárnutí.

Zdravá pleť je velmi složitý seberegulující systém. Aby metabolické procesy probíhaly efektivně, musí mít kožní buňky k dispozici správné prekurzory a aktivátory. Stárnutím pleti dochází ke změnám, které způsobují její stále menší schopnost dodávat tyto látky buňkám v dostatečném množství. Moderním trendem kosmetiky je pak tyto látky dodávat pleti externě a tím účinně bojovat proti stárnutí.

Hormonální změny, které se dějí v těle žen ve středním věku způsobují snížení hladiny estrogenu a progesteronu, což má za následek rozsáhlé nepříjemné změny stavu pleti, které urychlují její stárnutí. Estrogeny a progesterony patří do skupiny steroidních hormonů. V lidském těle tyto hormony vnikají z jiných steroidních sloučenin biochemickou konverzí. Fytosteroidy jsou steroidní sloučeniny obsažené přirozeně v rostlinách a mohou být použity lidským metabolismem právě jako biologické prekurzory steroidních hormonů.

Anti-age řada Nobilis Tilia proto obsahuje také výjimečný multifunkční fytosteroidní komplex speciálně navržený pro péči o zralou pleť. Skládá se z vyvážené kombinace přírodních fytosteroidů získaných  šetrnou extrakcí ze sojových bobů (Glycine soya) a z kořene divokého yamu (Dioscorea villosa). Tento komplex přírodních fytosteroidů má velmi příznivý vliv na stárnoucí pleť a obnovuje přirozenou hormonální rovnováhu.

Adéla Zrubecká
Adéla Zrubecká vystudovala aromaterapii v Institutu Tradiční Přírodní Medicíny a Aromaterapie v Londýně a v roce 1995 si otevřela vlastní praxi pro klienty. Postupem let na základě praktických zkušeností vytvořila soustavu dotekové terapie pod názvem Holistická aromaterapeutická masáž, kterou také dodnes vyučuje. V rámci výboru Asociace českých aromaterapeutů stála u zrodu Institutu aromaterapie, v letech 1999 až 2006 vedla odborný čtvrtletník Listy Aromaterapie a podílela se významnou měrou na rozšiřování povědomí o aromaterapii v České republice. Díky svým zahraničním kontaktům nadále spoluorganizuje zahraniční konference aromaterapie a publikuje v odborných i populárních časopisech. Je lektorkou Institutu aromaterapie a zaměřuje se zejména na praktické využití aromaterapie ve spojení s tradiční čínskou medicínou. Je také spoluautorkou knihy Aromaterapie v životě ženy a od roku 2004 spolumajitelkou společnosti Nobilis Tilia s.r.o.

Komentáře: 2

  1. Dobrý den chci se zeptat zda se vaše produkty daji kombinovat dejme tomu třeba rada pro normální plet s radou na aknozni plet. Ptam se jelikož to má málo která značka. A zda je více alergini nebo ne . (Kvůli klientama)Moc dekuji

    1. Krásný dobrý den,
      ano naše produkty můžete na pleti kombinovat dle vašich potřeb. Například na T zónu můžete využít jiné produkty, než na ostatní části pleti, kde je spíše normální pleť a podobně… Pokud by vás zajímalo co konkrétně na vaší pleť používat, můžete nám napsat váš dotaz na zákaznickou linku nobilis@nobilis.cz
      Děkujeme za váš dotaz. S pozdravem, Tým Nobilis Tilia

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..