Karty éterických olejů aneb váš průvodce světem léčivých vůní

Karty éterických olejů aneb váš průvodce světem léčivých vůní - přírodní kosmetika Nobilis Tilia

Vykládací karty mě hodně baví a doma jich mám mnoho druhů. Některé používám pravidelně, jiné mě přitáhnou jen občas a jiné beru do ruky zcela výjimečně, s velkým respektem. V kartách nacházím užitečné vhledy, dobrotivá popostrčení i varovně vztyčené ukazováčky. A letos i velkou radost, protože se do karet vtělila výjimečným způsobem i moje životní vášeň – vůně éterických olejů!

Oleje a mandaly = vůně v obrazech

Celé to začalo setkáním aromaterapeutky Martiny HanzlíkovéLenkou Losertovou, která pracuje s automatickou kresbou a tvoří nádherné mandaly k osobnímu použití nebo jako energetické obrazy. Martině se natolik zalíbily, že se rozhodla svůj původní nápad na karty éterických olejů spojit s působením Lenčiných mandal. A tak vybrala prvních 21 olejů. Lenka se skrze éterický olej napojila na duši rostliny a vložila její energetický obraz, její poselství do obrazu léčivé mandaly. A… tím to na dlouhá léta skončilo. Mandaly zůstaly ležet v šuplíku a s Martinou jsme začaly snít o tom, že jednou vzniknou aromaterapeutické karty.

K tomu, aby se karty staly skutečností, bylo zapotřebí další ženy – Petry Kaiserové z týmu Nobilis Tilia, která si vzala realizaci karet na starost. A tak díky skvělé souhře čtyř žen se krása zhmotnila a karty vůní jsou na světě! Lenky mandaly, Martiny texty, moje a Petry energie, vše zabalené pod mandalou duchovního vedení myrhy, s láskou připravené pro všechny nadšence do přírodních vůní a jejich účinků.

vykládací karty éterických olejů - přírodní kosmetika Nobilis Tilia
Aromaterapie – Vůně v obrazech

Mandala na každé kartě působí jako silný energetický obraz, vyzařující sílu a potenciál daného éterického oleje. Použijete-li kartu společně s olejem, mandala jeho účinky zesiluje. Naopak, chcete-li jemnější účinky, nechte působit pouze kartu. Ta přenáší vibrační energii éterického oleje bez možných omezení, která s sebou používání skutečných éterických olejů nesou. Obrazy svým jedinečným způsobem ukazují charakter éterického oleje a přinášejí vám nový vhled do jeho jemněhmotných účinků. Můžete také zvolit postup, při kterém budete pracovat pouze s kartami, k nimž máte i éterické oleje. Další možností je pomoc při hledání a tvoření synergických směsí éterických olejů.

Komu jsou karty určeny?

 • Pokud vás zajímají éterické oleje a zatím s nimi nemáte zkušenosti, karty vám budou skvělým pomocníkem.
 • Pokud již máte zkušenosti a vlastníte některé oleje, karty vám pomohou odkrýt skryté významy a hloubku jejich vibrace.
 • Jestliže jste profesionál v oboru aromaterapie, karty vám pomohou hravou formou obohatit vaši práci s klientem.
 • Pokud hledáte cestu k sobě a průvodce svým nitrem, karty vám poskytnou láskyplnou a bezpečnou podporu.
 • Díky výtvarnému ztvárnění probouzí zájem o vůně i tam, kde se vám to z nějakého důvodu nedaří. Například u některých dětí, seniorů či lidí s oslabeným čichem.
 • Jste-li zvyklí éterické oleje používat a máte již svoji oblíbenou sadu éterických olejů, karty přinášejí novou inspiraci k dalším setkáním, umožní vám propojit se s oleji, kterých jste dosud neuvažovali a jejichž síla vás oslovila obrazem.

knížce, která je součástí vykládacích karet, Martina popisuje duchovní, tělesné a psychické účinky 35 éterických olejů. S jejich pomocí jsou karty laskavým průvodcem uměním aromaterapie. Věřím, že si je zamilujete stejně jako já a že vám svojí jemnou a láskyplnou energií pomohou pečovat o své zdraví a harmonické vztahy.

Adéla Zrubecká
Adéla Zrubecká vystudovala aromaterapii v Institutu Tradiční Přírodní Medicíny a Aromaterapie v Londýně a v roce 1995 si otevřela vlastní praxi pro klienty. Postupem let na základě praktických zkušeností vytvořila soustavu dotekové terapie pod názvem Holistická aromaterapeutická masáž, kterou také dodnes vyučuje. V rámci výboru Asociace českých aromaterapeutů stála u zrodu Institutu aromaterapie, v letech 1999 až 2006 vedla odborný čtvrtletník Listy Aromaterapie a podílela se významnou měrou na rozšiřování povědomí o aromaterapii v České republice. Díky svým zahraničním kontaktům nadále spoluorganizuje zahraniční konference aromaterapie a publikuje v odborných i populárních časopisech. Je lektorkou Institutu aromaterapie a zaměřuje se zejména na praktické využití aromaterapie ve spojení s tradiční čínskou medicínou. Je také spoluautorkou knihy Aromaterapie v životě ženy a od roku 2004 spolumajitelkou společnosti Nobilis Tilia s.r.o.

Komentáře: 6

  1. Dobrý den,
   děkujeme! 🙂 Kniha bude v prodeji od pondělí 1.10.2018.

   Z Vlčí Hory Vás zdraví, Daniela Simandlová

 1. Dobrý den,
  chápu to správně, že ty texty o každém oleji jsou z druhé strany, že tam nejsou jen ty hesla..tři slova např…? 🙂 Díky za odpověď.
  Soňa Kusová

  1. Krásný dobrý den,
   na kartě najdete pouze název, mandalu a charakteristická slova. Podrobnější informace jsou v brožurce, která je v balení (jak můžete vidět na první fotce).
   Děkujeme za váš dotaz.
   S pozdravem tým Nobilis Tilia

 2. Dobrý deň, prosím Vás, dal by sa niekde nájsť zoznam EO, ktoré sú na kartách?
  Ďakujem, krásny deň 🙂
  Nikoleta Zorana Mesárošová

  1. Dobrý den,
   pro podrobnější informace o produktech se můžete obrátit na zákaznickou linku (e-mail: nobilis@nobilis.cz; tel: 412 383 421)
   Děkujeme za Váš dotaz. S pozdravem, Romana z Nobilis Tilia

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..